Kemal Kılıçdaroğlu: Süt üreticisi perişan vaziyette adamlar ineklerini kesmeye götürecekler!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, süt üreticisinin perişan vaziyette olduğunu belirterek, "Adamlar ineklerini kesmeye götürecekler" tepkisinde bulundu. Kılıçdaroğlu, traktörüyle Kahramanmaraş'tan Ankara'ya gelmek isteyen ancak gözünde kızarıklık olduğu gerekçesiyle ehliyetine el konulan Yakup Konan'ı da cesaretinden dolayı tebrik etti.

Kemal Kılıçdaroğlu: Süt üreticisi perişan vaziyette adamlar ineklerini kesmeye götürecekler!
banner200

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup toplantısında süt üreticilerinin içinde bulunduğu duruma dikkat çekerek, geçtiğimiz hafta traktörüyle Kahramanmaraş’tan Ankara’ya gelmek isteyen ancak ehliyetine el konulan üretici Yakup Konan’ı bütün üreticiler adına tebrik etti. 

SÜT ÜRETİCİSİ PERİŞAN VAZİYETTE

Süt üreticisinin perişan vaziyette olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Gerçekten perişan vaziyetteler. Bakınız son 11 ayda yem hammaddesine gelen zam yüzde 64. Yüzde 64 zam geliyor. Süt yemine gelen zam yüzde 48. Besin yemine gelen zam yüzde 44. Peki çiğ süt alım fiyatı değişti mi? Değişmedi” dedi. 

ADAMLAR İNEKLERİNİ KESMEYE GÖTERECEKLER!

Haziran, Temmuz, Eylül aylarında ödenmesi gereken çiğ süt priminin hâlâ ödenmediğini de hatırlatan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “Adamlar ineklerini kesmeye götürecekler, protesto etmek istiyorlar. 16 Ekim Dünya Gıda Günü'nde diyorlar ki, biz en iyisi protesto edelim, araya bir sürü adam giriyor; şantaj, tehdit vesaire, protestodan vazgeçiyorlar.

YAKUP KONAN'IN GÖZLERİNDEN ÖPÜYORUM

Sonra Kahramanmaraş'tan Yakup Konan'ı gözlerinden öpüyorum. Biniyor traktörüne, diyor ki, "Ankara'ya gideceğim, perişan ettiler bunlar bizi." Polis çeviriyor yolda, jandarma çeviriyor; ehliyeti ver, ruhsatı ver vesaire. Tamam ehliyeti, ruhsatı alıyorlar, her şey tamam. Her şey tamam ama izin vermiyorlar, belki vazgeçer, gider diyorlar. Vazgeçmiyor, 2 saat bekliyor, "2 saat beklerim" diyor. Sonra bir karar alıyorlar. Jandarma: "Efendim bunun gözlerinde kızarıklık var. Bir de elleri titriyor. Sen bu traktörü kullanamazsın." Gözaltına alıp gönderiyorlar. Geldiğimiz hal budur arkadaşlar. Süt üreticisi bu çiftçiyi yürekten kutlamak lazım, bütün çiftçilerin dertlerini dile getirdi diye"

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2020, 22:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 1 yıl Önce

Tüm üreticiler, batıyoruz değil, battik. Ete, süte, buğdaya, pancara, hiç birisine kurtarır fiyat yok. Pancarın daha taban fiyatı açıklanmadı, döviz arttıkça,bizim girdiler zevkden çıldırıyor, Allah için ülkeyi yönetenler, bu çiftçi denen varlık, sayenizde bitti, ne olur birazcık merhametli olun yeter...

Ep
Ep - 1 yıl Önce

Muhalefette olmasa yandik biz ciftcileri ne anlayan var nede dinleyen

Osman
Osman - 1 yıl Önce

Sen mi kurtaracaksın bu millet küccük enişte

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Gözlerinden öpecegine gündeme getir

Agah var
Agah var - 1 yıl Önce

Adamlar çiftçiliği bırakın diyorlar bizler anlamıyoruz

sedat
sedat - 1 yıl Önce

konuşmak kolay ALLAH korusun sen den bu ülkeyi

Çiftçi
Çiftçi - 1 yıl Önce

Erken SEÇİM ŞART!! Bu mhpli millet vekilleri gözünü açsa keşke

Bakan
Bakan - 1 yıl Önce

Bakan tarım ın (t) sini, hayvancılığın (h) sini, orman ın (o) sunu biliyor mu? muhterem zat Türkcell sioluğu yapıyordu milleti nasil yolarımın ticaretini yapan bir zihniyet. İşte tarım ve hayvancılığıda bu ticaret mantığıyla yönetiyor. Bunu yapmak için ne kadar tarım ve hayvancılık kökeninden gelmiş dürüst bürokrat varsa hepsini görevden aldı.


banner151

banner251