Karamollaoğlu: Ülkenin kalkınmasının temelinde tarım var

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ülkenin kalkınmasının temelinde tarımın olduğunu söyleyerek, tarım üreticilerinin her alanda desteklenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Karamollaoğlu: Ülkenin kalkınmasının temelinde tarım var
banner200

Saadet Partisi Isparta Gelendost İlçe Teşkilatı geniş bir heyetle, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette heyet, Isparta ve Gelendost ilçesinde elma üreticilerinin başta olmak üzere tarım ve maden konusunda yaşadıklarını sıkıntıları Karamollaoğlu’na anlattı. Karamollaoğlu, söz konusu sürecin takipçisi olacaklarının altını çizerek, ülkenin kalkınmasının temelinde tarımın olduğunu ve tarım üreticilerinin her alanda desteklenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

 GELENDOST ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRÜYOR

Saadet Partisi Gelendost İlçe Başkanı Ali Demirbağ, Gelendost ilçesinde birçok meyvenin yetiştirildiğini belirterek, şunları kaydetti; “Tarımsal ürün olarak narenciye hariç her türlü meyve üretmemize rağmen hiçbir sanayileşme girişimi yok. Maalesef yıllık 600 bin ton civarında elma üretiyoruz. Ama hiçbir sanayi yok. Ürünlerimizi kaliteli bir şekilde üretiyoruz ama pazarlama konusunda çok sıkıntı çekiyoruz. İlçemizde acilen kooperatiflerin ve elma üreticileri birliğinin kurulması gerekiyor.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali dag
Ali dag - 9 ay Önce

96yilinda Erbakan buğdaya vermiş olduğu fiyatla çok para kazandım Allah rahmet etsin daha çiftçiyi ondansonra adam yerine koyan olmadı oylRimiz haram olsun mahşerde hesaplar uzungidecek

fesat özdemir
fesat özdemir - 9 ay Önce

dokunmayın recebime dokunmayın damada

Ciftci
Ciftci - 9 ay Önce

Tarımın temelinde ithalat var. Mazot gübre yem ilaç tohum alet
ekipman. Et sığır buğday. .hepsi ithal

banner251