Karamollaoğlu: Tarımda gerekli tedbirler alınmazsa ithalata mecbur kalırız

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, tarım ve hayvancılıkla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüsle birlikte tarımın bir numaralı mesele olduğunun ortaya çıktığını ifade eden Karamollaoğlu, “Gerekli tedbirler alınmazsa tarımda ithalata mecbur kalırız. Bu kabul edilebilir bir durum değildir” dedi.

Karamollaoğlu: Tarımda gerekli tedbirler alınmazsa ithalata mecbur kalırız
banner200
banner217

Tarım ve hayvancılığın bir ülkenin bir numaralı meselesi olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, “Şimdi çay mevsimi geldi çay toplanacak, yaklaşım 150 bin insan çalışması lazım. Bununla alakalı tedbirler muhakkak almalı, sadece çay değil yazlık ekim yapan her yerde çiftçiye mazot, tohumu, gübreyi destekle verilmelidir. Gerekli tedbirler alınmazsa tarımda ithalata mecbur kalırız. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Çok daha küçük olan Avrupa ülkeleri bizim ihracatımızın on misli ihracat yapabiliyor. Onlar bizden akıllı mı hayır! Onların iktidarları çiftçiyi ayakta tutuyorlar. İktidar bu dönemi bir fırsat bilip çiftçinin elini tutmalıdır” ifadelerini kullandı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 6 ay Önce

Tarım da ithalatçı bir ülkeyiz zaten, virüs nedeniyle akılları başlarına gelir umarım. Ama menfaati ülke menfaatinin önünde olanlar olduğu sürece ithalatçı bir ülke olmaya devam edeceğiz. Rantçılar hiçbir zaman ve şartlarda asla vazgeçmezler.

banner151

banner251