" />

Karamollaoğlu: Soğana patatese muhtaç hale geldik

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hükümetin tarım ve hayvancılık eleştirdi. Yanlış politikalar nedeniyle çiftçinin büyük darbe aldığını söyleyen Karamollaoğlu, “Bugün soğana ve patatese muhtaç hale geldik" diye vurguladı.

Karamollaoğlu: Soğana patatese muhtaç hale geldik
banner200
banner217

Denizli'de partisinin il divan toplantısında konuşan Karamollaoğlu, gelir dağılımında büyük bir adaletsizliğin olduğunun altını çizerek, “Zengin her sene daha fazla zenginleşiyor ancak fakir her sene daha da fakirleşiyor. Gelir dağılımında fark her geçen gün daha da artıyor. Gelir dağılımda dengeyi sağlamak lazım. Gelir ve yatırım politikasını buna göre belirlenmelidir. Bunun ne anlama geldiğini bile bilmiyorlar. Tarıma destek fonu 16 milyar olarak belirlendi. Tarım Kanunu'na göre bütçenin yüzde 1'i tarıma destek verilmesi gerekiyor. Buda 45 milyara denk geliyor. Her sahada sıkıntı var. Kayısıda, fındıkta her alanda sıkıntı var. Tarım ve hayvancılık tam anlamıyla iflas etti. Girdi maliyetlerinde verginin alınmaması gerekiyor. Ürün bazında devletin politika belirlemesi gerekiyor. Bütün dünya bunu yapıyor. Neden biz yapmıyoruz? Bugün soğana ve patatese muhtaç hale geldik" şeklinde konuştu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 2 yıl Önce

tarım ve çiftçi bitirildi dogru üretiçi pırasa ğibi doğranıyor emin olunuz bir dilim ekmeğe muhtac hale geldik ama yönetenlere bakarsan tam tersi allah yardımcımız olsun

Bunlar iyi günler
Bunlar iyi günler - 2 yıl Önce

4 yıldır tarım bakanlığının tek icraatını duyan bilen var mı bakanların yaptığı tek şey eşine dostuna koltuk ayarlamak

dış ğüçler
dış ğüçler - 2 yıl Önce

Tarım bakanlığının icraatı olmaz mı ? Bizden aldığı yem, gübre,mazot,ilaç,stopaj, vb. vergilerin 10 da 1 ini geri destekleme olarak sus payı veriyorlar.Bunların hesabı kitabı kolay değil.Buda yetmezmiş gibi bir de ithalat işiyle uğraşıyorlar.patates ,soğan ,et ,saman vb.Tek amaçları da türk çiftçisi tarlalarda yorulmasın diye.

banner151

banner251