Karamollaoğlu: Çiftçi girdi maliyetleri ucuzlatılmalı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, tarım ve hayvancılıkla ilgili açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, “Tarım bir ülkenin asla yabana atamayacağı bir konudur. Tarımda girdiler ucuzlatılmalı, çiftçinin cebine para girişi sağlanmalıdır. Tarımı ve hayvancılığı güçlü olmayan ülkenin ayağa kalması söz konusu olamaz” dedi.

Karamollaoğlu: Çiftçi girdi maliyetleri ucuzlatılmalı
banner200
banner217

Tarımın yabana atılacak bir konu olmadığını dile getiren Karamollaoğlu, “Kendi çiçeğimizi bile dışarıdan alıyoruz. Belediyeler bizim ama ağaçlar ithal. Kaz dağlarındaki ağaçları belediyelere verseler en azından her yer yeşillenirdi. Tarım meselesi bir milli güvenlik meselesidir. Tarımı ele alırken bu şuur ve anlayışa sahip olmayan bir iktidar başarılı olamaz. O sebeple bugün Türkiye kendi tohumunu üretmek mecburiyetindedir.  Tarımda girdiler ucuzlatılmalı, çiftçinin cebine para girişi sağlanmalıdır. Ancak bu şekilde çiftçi ekip biçmeye devam eder. Ne yazık ki üreticimiz hak ettiği değeri alamamaktadır. Tarımı ve hayvancılığı güçlü olmayan ülkenin ayağa kalması söz konusu olamaz” diye konuştu.

UÇURUMDAN AŞAĞI UÇACAĞIZ

Türkiye ekonomisinin 2019’un ikinci çeyreğinde 1.5 daraldığına dikkat çeken Karamollaoğlu, “Bu küçülme son 10 yılın en büyük düşüşü. Enflasyon yüzde 15.1, işsizlik yüzde 12.8 seviyesinde. 4 milyon 100 binin üzerinde vatandaş resmi rakamlara göre işsiz. Rakamlar açık bir şekilde ortada, iktidar ya düzgün bir ekonomi anlayışı ortaya koyup frene basacak, şerit değiştirecek. Ya da bu araba virajı alamayıp uçurumdan aşağı uçacak” dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüsnü Zan
Hüsnü Zan - 1 yıl Önce

Temel başkan, bugün Türkiye’yi idare ettiği zannedilen zihniyet, sizin görüşünüzün GÖMLEKSİZ OLANI, YANİ MİLLİ GÖRÜŞ GÖMLEĞİNİ ÇIKARTTILAR, ÜZERLERİNE NE GİYDİKLERİNİ İSE BEN HALEN ANLAYAMADIM. Başlangıçta oniki yıldızlı AB tişörtü giydiler, olmadı. Sonra Büyük Ortadoğu Projesi denen kanlı projenin önlüğünü giydiler, o da eski adamlarınızı örtemedi. Açılım gömleği filan da uymadı, şimdi de bozkurtlu üç hilalli bir yelek üstlerine almaya çalışıyorlar ama o da faso fiso... HASILI KELAM, SİZİN ESKİ TAYFA BİR TÜRLÜ DİKİŞ TUTTURAMIYOR, OLAN ZAVALLI TÜRK HALKINA OLUYOR...

Metin kasak
Metin kasak - 1 yıl Önce

Mazot gübre desteyi 2019 ne zaman verecekler

banner151

banner251