Kabinede değil bürokraside revizyon

Tarım ve Orman Bakanlığında sıcak saatler. Olası kabine değişikliğinde Pakdemirli’nin görevden alınmasının beklendiği bir dönemde, Bakan Pakdemirli’nin bürokraside revizyon için düğmeye bastığı ortaya çıktı.  

Kabinede değil bürokraside revizyon
banner282

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, muhtemel kabine değişikliğinde görevden alınacak bakanlar arasında gösterilirken, Bakan Pakdemirli'nin tarım bürokrasisinde büyük bir revizyona hazırlandığı ortaya çıktı. 

Tarım ve Orman Bakanlığında Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı ve birçok daire başkanının önümüzdeki günlerde değişmesi bekleniyor. 

Dün ve bugün Bakanlıkta sıcak saatler yaşanırken, bazı genel müdür ve genel müdür yardımcılarının şimdiden görevden alındığı kaydediliyor. 10’a yakın daire başkanı da görevden alınırken, görevden alınacağını öğrenen bazı bürokratların da siyasi çevrelerini devreye soktukları belirtiliyor. 

Diğer yandan Bakan Pakdemirli’nin Bakanlık bürokrasisinde geniş bir revizyona hazırlanması, muhtemel kabine değişikliğinde koltuğunu koruyacağı şeklinde yorumlandı. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
MÜHENDİS
MÜHENDİS - 2 yıl Önce

Şefinden, şube müdüründen, daire başkanından, genel müdürüne ve yardımcılarına kadar MÜHENDİS veya VETERİNER HEKİM olmayan hepsini alın görevden. Bakanlığı enkazdan kurtarın lütfen.

çalışan
çalışan @MÜHENDİS - 2 yıl Önce

iyide bakan kendisi veteriner yada mühendis değil

Vet tek
Vet tek @MÜHENDİS - 2 yıl Önce

Bide bunu ust ust duzeydekiler bilse

DraGon
DraGon @MÜHENDİS - 2 yıl Önce

la gardaş yanımda olsan alnında öperdim..en doğru yorumu sen yapmışsın,,ankarada bakanlığa git,,çoğu ilahiyatçı iktisatçı özel idareden geçme,imamlıktan geçme,belediyeden geçme vs vs tarımla zerre kadar alakası olmayan adamlar koltukta oturuyor..maraba kısmında hamballık yapan göstermelik üç beş mühendis,veteriner hekim koymuşlar gerisi traş...

Hüsnü Zan
Hüsnü Zan - 2 yıl Önce

DEĞİL TÜRKİYE’NİN DÜNYANIN EN KALİTELİ YÖNETİCİLERİNİ TARIM BAKANLIĞINA DOLDURSANIZ DA BU YÖNETİM AHLAKI VE SİYASİ ANLAYIŞ İLE HİÇ BİR ŞEY YAPILAMAZ... ZATEN AKLI BAŞINDA, AHLAKLI VE DÜZGÜN BÜROKRATLAR DA BU VEBALİN ALTINA GİRMEZLER, ANCAK POLİTİKACI BOZUNTUSU, KAPIKULU RUHLU BİRKAÇ MÜHENDİS/VETERİNER MÜSVEDDESİ BULUNUR YİNE ÜST DÜZEY BÜROKRAT DİYE...

Kapı kulu
Kapı kulu @Hüsnü Zan - 2 yıl Önce

Kapı kulu önemli ve gerekli. Kim moral verecek bürokratlara. Kim yalakalık yapacak? Bunlar ihtiyaçtan doğar

Misafir
Misafir - 2 yıl Önce

Doğrusunu yapar, önceki iki bakan döneminde gelen şube müdürü, daire başkanı ve genel müdür, gm yardımcılarından beceriksiz olanların görevden alınması gerekir.

Müdür
Müdür - 2 yıl Önce

Personel genel müdürlüğünde yönetici atamada tek kişi kalmamalı. Anamızı ağlattılar.

Rem
Rem - 2 yıl Önce

İşten anlayan bakan gelsın...

Taşrali
Taşrali - 2 yıl Önce

Tigemde kar aciklatip zarar cikan gec ekimden kurumu zarara ugratan yanlis atamalar yaptirip sonra iptal ettiren.... daire baskanlari yada ustduzeyde degisiklik olacakmi acaba

Analizci
Analizci - 2 yıl Önce

hayırlı olur inşAllah

hakan
hakan - 2 yıl Önce

Bıraksın revizyon düğmesini de tarımsal destekler düğmesine bassın , biri dürtsün şu bakanı

DraGon
DraGon @hakan - 2 yıl Önce

tarım hayvancılık ölmüş ağlayanı yok,, bu da alacağı üç beş kuruşun peşine düşmüş...