İzmir’de küçükbaş hayvanlarda veba tespit edildi

Kurban Bayramı’nı kısa bir süre kala İzmir'in Bergama ilçesinde küçükbaş hayvanlarda veba bulgusu tespit edildi. Bergama İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, veba bulguları nedeniyle 20 mahallede hayvan giriş çıkışlarını yasakladı.

İzmir’de küçükbaş hayvanlarda veba tespit edildi
banner200
banner217

Müdürlükten yapılan açıklamada, Yenikent Mahallesi'nde bazı hayvanlarda tespit edilen veba hastalığı bulguları nedeniyle Yenikent, Aşağıkırıklar, Kurfallı, Tekkedere, Bozköy, Bozyerler, Cevaplı, Çalıbahçe, Çamköy, Eğrigöl, Karahıdırlı, Sarıdere, Narlıca, Ovacık, Örlemiş, Pınarköy, Sağancı, Süleymanlı, Tepeköy, Zeytindağ olmak üzere 20 mahallede hayvan hareketliliğinin yasaklandığı belirtildi.

Bergama İlçe Tarım ve Orman Müdürü Adem Aklar, "Yenikent Mahallesi'nde veteriner hekimlerimizin yaptığı kontroller sonucunda küçükbaş hayvanların bazılarında veba hastalığı bulgusuna rastladık. Hayvanlardan numune alındı ve incelenmek üzere laboratuvara gönderildi. Yenikent Mahallesi ve çevre mahallelerde karantina uygulamasına gittik. Sonuçlar gelinceye kadar uygulama devam edecek" diye konuştu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 14:50
YORUM EKLE
banner151

banner251