İktidar başka ülkenin çiftçisine çalışıyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın yürüttüğü tarım politikasını eleştirerek, “Ekmiyorlar dışarıdan alıyorlar. İthal ediyorlar. Kendi çiftçisi kazanmasın ekmeğe muhtaç olsun ekmek vereyim oyunu alayım mantığıyla gidiyorlar. Ama başka ülkenin çiftçilerine buradan milyar dolarlar aktarılıyor” dedi.

İktidar başka ülkenin çiftçisine çalışıyor!
banner200

Partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan Kılıçdaroğlu, “Bu güzel ülkemiz kan kaybediyor. Türkiye genelinde ifade ediyorum. Ekonomik açıdan ülkede kan kaybı olunca bunun her yere sıçradığını görüyorsunuz. Benzer tabloyu Doğu Anadolu'nun bütün illerinde görebilirsiniz, Ekmiyorlar dışarıdan alıyorlar. İthal ediyorlar. Kendi çiftçisi kazanmasın ekmeğe muhtaç olsun ekmek vereyim oyunu alayım mantığıyla gidiyorlar. Ama başka ülkenin çiftçilerine buradan milyar dolarlar aktarılıyor. Büyük ithal etmişiz; AK Parti hükümetlerinde 7 milyar 365 milyon dolar ödemişiz. Sadece bu mu? Hayır. Küçükbaş hayvan da 373 milyon 215 bin dolar. Yetmemiş kırmızı et ithal etmişiz, ona da 1 milyar 433 milyon dolar ödemişiz. 9 milyar 171 milyon dolar toplam ödediğimiz para! Vicdanı olan herkese sesleniyorum 9 milyar 171 milyon doları biz kendi besicimize ödeseydik ne olurdu?” ifadelerini kullandı.

TARIM BÖLGELERİNİ STRATEJİK ALAN İLAN EDECEĞİZ

Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “Orta Doğu'yu beslerdik. Kafkaslar'ı beslerdik. Bu iktidar Batı'nın çiftçisine çalışıyor. Çiftçi kardeşlerim merak etmeyin, o bölgeyi tarım ve hayvancılık açısından stratejik alan ilan edeceğiz. Türkiye'nin besicilikte ne kadar ileri gittiğini herkes görecek. Ele muhtaç olmadığını herkes görecek. Mazotu ÖTV'siz vereceğimi söyledim.”   

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
sedaT
sedaT - 1 ay Önce

sende başka ülkelere hizmet ediyon amerikalı dostlarınla ATATÜRk kurduğu ülkeyi yıkmaya çalıyon

Aynaya bak
Aynaya bak @sedaT - 1 ay Önce

Sen Tayip beye devam et

banner151

banner251