Iğdır'da Aytepe süt ürünleri tekrar faaliyete geçti

Iğdır Valisi Enver Ünlü ve Tarım ve Orman İl Müdürü Özkan Yolcu, yeniden faaliyete geçen Aytepe Süt ve Süt Ürünleri işlemesinde incelemelerde bulundu. 

banner255
Iğdır'da Aytepe süt ürünleri tekrar faaliyete geçti
banner200

Iğdır'da faaliyete başlayan AYTEPE Süt ve Süt Ürünleri Üretim tesisi, Iğdır Valisi Enver Ünlü ve İl Müdürü Özkan Yolcu tarafından ziyaret edildi. Tesiste üretim aşamalarını inceleyerek tesis hakkında İşletme sahibi ve İşletmecisi Fuat Kumtepe'den bilgiler aldılar.

Ziyarette; kendi ürünlerimizi kendi yöremizde ve ilimizde işlemenin önemine vurgu yapan Vali Ünlü, "İşletme sahiplerini çalışmalarından ötürü kutluyor, gerek süt üreticiliği yapan çiftçilerimizin kalkınmasında gerekse istihdamda İlimiz ekonomisine yapacakları katkılarından ötürü teşekkür ediyorum" dedi.

Iğdır'da hayvancılığın ve özellikle de süt üretiminin gelişmesine büyük katkı sağlayacak olan AYTEPE Süt ve Süt Ürünleri Üretim Tesisi faaliyetine ara verdikten yıllar sonra işletmeci Fuat Kumtepe ve Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ortaklığı ile tekrardan üretime başlayarak üretilen ürünlerin büyük bir bölümünü Kooperatif aracılığı ile bütün Türkiye'de pazara sunulacağı kaydedildi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 11:29
YORUM EKLE
banner151

banner251