Hububat yağlı tohum destekleri yarın ödenecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hububat yağlı tohum desteklerinin yarın saat 18.00 itibariyle ödeneceğini söyledi.

Hububat yağlı tohum destekleri yarın ödenecek
banner282

Tv Net'te konuşan Pakdemirli, “Bir müjde vereyim daha önce de açıklamıştık ama yarın saat 18.00 itibarıyla 1 milyon 200 bin liralık hububat yağlı tohum desteklerini ödeyeceğiz” dedi.  Tarım sigortaları meselesine de değinen Pakdemirli, şunları kaydetti: “Diliyoruz ki afetlerde zararımız olmasın. Olmaması için bizim 'Tarım Sigortaları Sistemi'miz var. TARSİM'e giren herkesin A'dan Z'ye bütün zararları karşılanıyor. Çünkü TARSİM sigortasının kapsamında doğal afet var. Bunun olmaması durumunda devlet, az da olsa zararın tamamını karşılamasa da yardım yapmaya çalışıyor."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamdi AKDENİZ
Hamdi AKDENİZ - 2 yıl Önce

Yeni Ekim sezonu geldi sertifikalı buğday tohum desteklerini ne zaman ödeyecekler bununla ilgili bir gelişme var mı ayrıca sayın bakana bir sorarsınız şeker pancarı taban fiyatı nı ne zaman acıklayacak lar

Ahmet dartar
Ahmet dartar - 2 yıl Önce

Dolar 800 e çıktı gübre mazot ayarlandı.....dolar 550 ye düştü...gübre mazot ayarlanması....ulen bu çiftçi bukar aptalmı......gerçi hak bize....biri Allahüekber dedimi hurraa...Araplara benzedik....

Senol
Senol - 2 yıl Önce

Tarsim bir şey yapmıyor, tarlamda nohut aşırı yagisda kayboldu, sigortalıyı geldiler yüzde 12 hasar raporu vermişler, hep dalavere, bir daha tarsimmi tövbe, çiftçi bu kadar sahipsizmis, kimi kimse şikayet adeceksiniz.

Huseyin dilek
Huseyin dilek - 2 yıl Önce

Nohutlara sadece doluyami tarsim gecerli sam vurmasina bir sey yokmu saf icanadolu insani

Köylü
Köylü - 2 yıl Önce

Desteklerden yüzde dört kesinti yapılıyor bu nereye kesiliyor bilen varmı

Hıdır Alp
Hıdır Alp - 2 yıl Önce

Bayramdan önce ödenecekti bayram geçti seneye mi arkadaşlar destek alan varmı

Rebbai Yeşiltepe
Rebbai Yeşiltepe - 2 yıl Önce

Değerli çiftçi Kardeşlerim bu sertifikalı tohum desteği alan Varmi veya bilgisi olan Varmi arkadaşlar

banner151