Herkes atandı tarım unutuldu!

Tarım ve Orman Bakanlığına söz verilmesine rağmen ziraat, gıda, su ürünleri mühendisleriyle veteriner hekim atamasının yapılmaması tepki çekmeye devam ediyor. Atama konusu Faruk Çelik’in Bakanlığı döneminden buyana gündemde olmasına rağmen bugüne kadar somut bir adımın atılmaması atama bekleyen ziraat mühendisleri ve veteriner hekimlerinin tepkisini çekiyor.  

banner255
Herkes atandı tarım unutuldu!
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığında, büyük bir muammaya dönüşen atama konusu sosyal medyada da gündem oldu. Yıllardır atama bekleyen ziraat mühendisi ve veteriner hekimler, seslerini sosyal medya aracılığıyla yetkililere duyurmaya çalışıyorlar. 
#HerkesAtandı TarımUnutuldu hashtagi Twitter’da birinci sırada gündem olurken, atama bekleyen binlerce ziraat mühendisi ve veteriner hekim, verilen sözlere rağmen atamaların yapılmamasını eleştirdi.  

Tarım ve Orman Bakanlığında atam sorunu Faruk Çelik’in Bakanlığı döneminde buyana gündemde bulunuyor. Fakıbaba’nın Bakanlığı döneminde de personel alımı konusunda söz verilmişti. Ancak Bakanların değişmesine rağmen bu konuda somut bir adım atılmadı. 

Ziraat mühendisi ve veteriner hekimler de #HerkesAtandı TarımUnutuldu hashtagi altında “Tarım Bakanlığına 2 yıldır atama bekliyoruz. Bize Ak Parti 2018'de 10551 atama sözü verdi ama hala yerine getirmedi. Lütfen sözünüzü tutun” çağrısında bulundu. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer koçak
Ömer koçak - 2 yıl Önce

Öncelikle haber yaptığınız için çok teşekkür ederiz ama şunu da belirtelim gıda mühendisleri olarak bizler de atama bekliyoruz . Ziraat, gıda,su ürünleri mühendisleri, Veteriner hekimler atama bekliyor . Bu kadar meslekten insan mağdur ne diyelim ki ...

Vedo vedo
Vedo vedo - 2 yıl Önce

Adamsiniz adam herkes duydu bakanligin kulaklari bize tıkalı

nedim güler
nedim güler - 2 yıl Önce

et süt kurumu derhalatamalar olmalı kanısındayım

Sinan
Sinan - 2 yıl Önce

türkiyede gereğin fazla ihtiyaç fazlası ziraat, su ürünleri, gıda mühendisliği ve veteriner fakültesi var ve tuhaf bir şekilde açılmaya da devam ediliyor. Veterinerler bir şekilde en azından özel muayenehane açabiliyor. Ama diğerleri piyasa da iş bulmları zor. O zaman devlet neden habire yeni fakülteler açıyor, bunu mantığı nedir. anlamıyorum. her yıl mezun olan binlerce genç ne yapacak peki.

Turan ordusu
Turan ordusu - 2 yıl Önce

En büyük feto oluşumu tarım kurumlarında ayıklanması gerekiyor Fuzuli işgal edilmekte halkın kanını emmekteler

Orhan
Orhan - 2 yıl Önce

Tarımda ziraat mühendisine hayvancılıkda veteriner hekime ihtiyaç yok. Arkeolog, mühendis, ilahiyatçılarla tüm işler haloluyor.

Armo
Armo - 2 yıl Önce

Ne ataması tarım bakanliginda oturacak masa sandalye dahi yok.her tarafta personel çoğunluğu var.ziraatcilari teknisyen ler ile unvan değişikliği ile doldurdular.Dolayisi ile tarım bakanlığı nin personele ihtiyacı yok.

Gıda
Gıda @Armo - 2 yıl Önce

Mühendisler o koltuklardan hiç kalkmadıkları için oturacak yer yoktur normaldir. Zamanında köyde çalışmak istemiyoruz diye dava açmışlardı. Bırakın genç arkadaşlar gelsin sahaya çıksın siz koltuklarda oturmaya devam edin.

Ömer koçak
Ömer koçak @Armo - 2 yıl Önce

Hocam bakan bey bir miktar bir miktar hepsinden var dedi . Bizim meselemiz belirsizlik dediğiniz gibiyse koskoca eski bakan Fakibaba neden 10551 ihtiyaç var dedi . Şimdiki bakan da ihtiyaç var diyor . Bizim derdimiz ihtiyaç ne kadar ne kadarı alınacak ne zaman atanacağız. Yazık ya insanlar fakıbabanın sözüne güvenerek kpss çalıştı iş aramadı işi varsa işten çıktı . 26 aydir bekliyoruz . Diğer bakanlıklar ikinci atamalarını yaptı üçüncüye geçtiler biz hala bekliyoruz .

Tarim da lise mezunları
Tarim da lise mezunları - 2 yıl Önce

Tarımda lise mezunları dışardan okuyarak mühendis oluyor; olanda hem tarıma hem bu çocuklara oluyor. Adamlar devletten maaş alıp rahat rahat universte diplomasi alıyor. Bu vizyonsuz, iki lafı bir araya getiren dün kaba saba insanlar kurumlarda çek çekebilirsiniz.


banner151

banner251