Hazineye ait tarım arazilerini kiralayan çiftçilere 6 ay kira etleme geldi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, tarımsal amaçlı kiralanan hazine arazilerinden alınacak kira bedellerinin 6 ay süreyle ertelendiğini açıkladı.

banner255
Hazineye ait tarım arazilerini kiralayan çiftçilere 6 ay kira etleme geldi
banner200

Bakan Murat Kurum, dünya genelinde etkili olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının tarım sektöründeki olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik yeni tedbirler aldıklarını belirtti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, tarımsal amaçlı kiralanan hazine arazilerinden alınacak kira bedellerinin 6 ay süreyle ertelendiğini açıkladı.

Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Ecrimisil Bedelinin Yarısı Üzerinde Kiralama Projesi kapsamındaki çiftçilerin ödemelerini kolaylaştırmak için kira ödemelerinin ertelenmesi kararı aldıklarını bildiren Kurum, şunları kaydetti:

"Koronavirüs salgını nedeniyle Hazineye ait tarım arazisini kiralayan çiftçilerin nisan, mayıs ve haziran ayı kira ödemelerinin 6 ay süreyle ertelenmesine karar verildi. Uygulama koyduğumuz erteleme kararından yaklaşık 600 milyon metrekare alan için kiralama sözleşmesi düzenlenen 51 bin çiftçi yararlanacak."

Bakan Kurum, Hazineye ait tarım arazilerine ilişkin ecrimisil işlemlerinin de hasat dönemi dikkate alınarak yürütüleceğini ifade etti.

.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 11:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan yılmaz
Hasan yılmaz - 1 yıl Önce

Ya dalga geçmeyin bizimle bizler hazineye olan borçlarımızı paramız olunca ödüyoruz siz ertelemesinzde durum böyle hazine arazisi kavramı zaten çok saçma hazine çifcilikmi yapmışda arazisi varımış ona bakarsanız tarım dönemi öncesi arazilerin hepsi hayvanlarındk çıkmışlar hazine arazisiymiş haraç alıyorsunuz milletten dedemin 200 dönüm arazisi hazineye yazılmış okuryazarda değil adam itiraz etmeaini becerememiş şimdi malımıza kira ödüyoruz

banner151

banner251