Hayvancılık Genel Müdüründen Damızlık Birliğine ziyaret

Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, beraberinde genel müdür yardımcıları ve daire başkanıyla birlikte Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Kamil Özcan'ı ziyaret etti.

Hayvancılık Genel Müdüründen Damızlık Birliğine ziyaret
banner200
banner217

Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, Genel Müdür Yardımcıları Erol Bulut ve Cengiz Ceylan, Islah ve Geliştirme Daire Başkanı Adem Bölükbaşı, Ziraat Mühendisi Ali Rıza Akıncı’dan oluşan heyet Merkez Birliğini ziyaret etti.

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Kamil Öczan’nın ev sahipliği yaptığı toplantıda, Türkiye’de yürütülmekte olan ırk ıslahı faaliyetleri, soy kütüğü kayıt sistemi ve hali hazırda hem Bakanlığımız ile ortaklaşa hem de Merkez Birliği olarak yürütülen projeler ve bu projelerin çıktıları hakkında bir brifing gerçekleştirildi.

Toplantıda ayrıca Bakanlığın önümüzde dönemlerde gerçekleştirmesi planlanan projeler görüşüldü.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 18:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Malatya Bölge yolsuzluk
Malatya Bölge yolsuzluk - 1 yıl Önce

Mustafa Altunok malatya bölgedeki 5000 tok gübre yolsuzluğunun hesabını vermeli !!!

Boşyeredebeleniyoruz
Boşyeredebeleniyoruz - 1 yıl Önce

Onlar öncelikle hayvanların ıslahı için gerçekten tohumlama yapılıyormu yoksa yapılmış gibi hayali tohumlama makbuzumu kesiliyor ona baksınlar sonrada birlik personelleri tohumlama kayıtlarını doğru kaydediyorlarmı ona baksınlar. Gerçekten hakkıyla fiili olarak yıllık milyonlarca tohumlama yapılıyorsa şimdiye tüm hayvanlarımız üstün verimli damızlık olması gerekmiyormuydu ama hâlâ hayvan başı verim düşük. Demekki destek alabilmek için kağıt üzerinde hayali tohumlama var ama gerçekte tohumlama yok tohumlamadan doğan buzağıda yok.

ALİ   TURHAN C
ALİ TURHAN C - 1 yıl Önce

Çiftçi Bilinçli Tarım yapıyor kardeşim faizleri indir kardeşim Borç karı odeyemiyoruz faizleri İNDİR

banner151

banner251