Hayvan atığı ile enerji ve gübre üretilecek

Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Koordinatörü Hikmet Güneş ile birlikte biyogaz üretim tesisini ziyaret ettiler.

banner255
Hayvan atığı ile enerji ve gübre üretilecek
banner200

Diyarbakır Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi'nde 35 bin metrekare alanda geçen yıl kurulan biyogaz tesisinde hayvan atığı ile yılda 200 milyon liralık enerji ve gübre üretilecek. Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi'ndeki çiftliklerden toplanan günlük 600 ton atık, 2 bin kilovatsaat elektrik, 2 bin kilovat ısı enerjisi ve 70 ton organik gübreye dönüşüyor.

Tesis aynı zamanda çevre köylerde ikamet eden 60 kişiye istihdam imkanı sağlıyor.  Değerlendirilebilir hayvansal atıkların biyogaz üretimi amacıyla kullanılmasıyla üretilen enerji ile ülke ekonomisine katkı sağlanırken çevre sorunlarının da önüne geçilmesi hedefleniyor.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zafer
Zafer - 2 yıl Önce

İyi güzel hoş da araziye çıkarken bari takım elbise kravatla çıkmayın, görüntümüz komik oluyor

Orhan Karslıoğlu
Orhan Karslıoğlu - 2 yıl Önce

Emosas Makine San.ve Tic.Ltd.Şti olarak iyi tarım uygulayıcılarına yönelik organik solucan gübresi üretmek isteyen yatırımcılar için sürdürülebilirlik ve ürün standardı sağlayacak şekilde yüksek verim ve düşük iş gücü ile , kaliteli, hızlı, temiz ürün almalarını sağlayacak yeni nesil yataklar olan sürekli akış sistemlerinin her türlü ekipman ve makine üretimini yapmaktadır.

Solucan gübresi üretimine başlarken tesisinizin kurulum aşamasından üretim aşamasına kadar ihtiyacınız olan tüm malzemelerin tedariği, üretimi ve kurulumu işlerinin desteğini sağlamaktayız.

Geçen hafta Sivas Belediyesine 6 adet konveyörlü sürekli akış makinlerimizi teslim ettik.

"Organik madde toprağın canıdır." felsefesini ilke olarak benimseyip bütün üreticilerimizle bilgi ve birikimlerimizi paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Makinelerimiz TOSGEB Teknoloji Kurulu tarafından incelenip onaylanmıştır

Solucan gübresi üretimi ile ilgili planladığınız yatırımlarda yardımcı olmaktan onur duyarız.

Orhan Karslıoğlu
0533 921 99 89

banner151

banner251