Gün çiftçiye destek sağlama günü!

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, günün Ziraat Bankası’nın çiftçiye destek sağlama günü olması gerektiğini belirterek, “Çiftçiyi desteklemekten başka çare yok” dedi.

Gün çiftçiye destek sağlama günü!
banner200

Meclis’te konuşan Gaytancıoğlu, günün Ziraat Bankası’nın çiftçiye destek sağlama günü olması gerektiğini vurgulayan Gaytancıoğlu,  “Kamuoyunun gündemine korona paketi olarak düşen, mecliste görüşülen ekonomik önlemler paketinde ezilen halk kitlelerini sevindirecek bir şey yok. Yani işsizler yok, esnaflar yok, yoksullar yok, çiftçiler yok. Çiftçiler çok önemli. Çünkü bu kriz bitince üreterek yaralar sarılabilecek. Türkiye tarımsal potansiyeli yüksek bir ülke. AKP’li yıllarla üretim yerine ithalat tercih edilse de artık üretmezsek krizi atlatamayız, çünkü ithal ettiğimiz ürünleri üreten ülkeler birer birer ihracat yasaklarını açıklıyorlar. Yani paramız olsa da artık bize Rusya buğday vermeyecek, paramız olsa da Ukrayna bize ayçiçeği vermeyecek, paramız olsa da soyayı Arjantin’den, Brezilya’dan alamayacağız” diye konuştu.

Gaytancıoğlu, şunları kaydetti: “Peki ne yapmak lazım. Çiftçiyi desteklemekten başka çare yok. Ama bu pakette çiftçi yok. Bu pakette çiftçiye ek destekler olmalıydı. Bu pakette çiftçi borçları 1 yıl süre ile ertelenebilmeliydi. Bu pakette çiftçiye sıfır faizli krediler Ziraat Bankasınca verilebilmeliydi. O Ziraat Bankası ki çok değil daha geçen Süper lig takımlarının borçlarını yapılandırmıştı. O Ziraat Bankası ki başı yandaş gazetelerin alımı için finansman sağlamıştı. Şimdi o Ziraat Bankasının çiftçiye destek sağlama günüdür. Gün bugün değilse, o gün ne zamandır?”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2020, 01:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Aral
Mehmet Aral - 2 yıl Önce

Yağlı tohum prim paralarınn ödenmesi lazım en kısa sürede Çiftçi zor durumda

banner151

banner251