Gümüşhane’de bin 972 firma denetlendi

Gümüşhane Tarım ve Orman İl Müdürlüğü 2018 yılı denetim karnesini açıkladı. İl Müdürlüğü yıl içinde bin 972 gıda denetimi gerçekleştirdiğini duyurdu.

banner255
Gümüşhane’de bin 972 firma denetlendi
banner200

Gümüşhane Tarım ve Orman İl Müdürü Edip Birşen, 2018 yılı içerisinde Alo Gıda 174 hattına gelen 61 şikâyetle ilgili işletmelerde denetimler yapıldığını belirterek, yıl boyunca Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi gıda ürünlerinin tüketiminin yoğunlaştığı dönemlerde bu ürünlerin satışını yapan, toplu tüketime sunan işletmelerde yapılan denetimler ile vatandaşların daha güvenilir ve sağlıklı ürünler tüketmesinin hedeflendiğini söyledi.

Mevzuat değişikliklerinde de ilgili işletmelerde denetimler yapılarak işletme sahiplerine mevzuat gereklilikleri hakkında bilgi verildiğini kaydeden Birşen, “İl Müdürlüğü olarak temel amacımız, çiftlikten sofraya gıda güvenilirliği kapsamında birincil üretim dahil olmak üzere üretim, işleme, depolama, dağıtım, satış ve toplu tüketim gibi gıda zincirinin tüm aşamalarında etkin kontrol ve denetim ile tüketiciye her zaman yeterli ve güvenli gıda arzını sağlamaktır. Gıda Kontrol Görevlileri tarafından denetimler aralıksız sürdürülmekte olup, tüketiciler aldıkları ürünlerin etiket bilgilerini mutlaka incelemeleri ve herhangi bir uygunsuzluk durumunda gıda ile ilgili her türlü şikayetlerini 7 gün 24 saat iletebilecekleri 174 Alo Gıda Hattı'na bildirmeleri gerekmektedir” diye konuştu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251