Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcılığına atama

Tarım ve Orman Bakanlığında atama kararları bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı. Buna göre Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcılığına atama yapıldı.

Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcılığına atama
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığında atama kararları bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı. Buna göre Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcılığına atama yapıldı. Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcılığına Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile atama yapıldı. Resmi Gazetede yayımlanan atama kararına göre Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcılığına Selman Ayaz atandı. Selman Ayaz, iki yıl önce Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Gıda İşletmeleri ve Kodeks Daire Başkanlığı görevinden alınmıştı. 

SELMAN AYAZ KİMDİR?

1964 yılında Trabzon ili Çaykara ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara ili Yenimahalle ilçesinde tamamladı. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1993-1998 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünde araştırma görevlisi olarak görev yaptı. 1998-2000 yıllarında Muş Tarım İl Müdürlüğü'nde Mühendis, 2000-2002 yıllarında Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Yem ve Gıda Tescil Hizmetleri Daire Başkanlığı'nda Mühendis, 2002-2009 yıllarında Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Yem ve Gıda Tescil Hizmetleri Daire Başkanlığı'nda Gıda Sanayi ve Üretim Tescil Şube Müdürü, 2009-2010 yıllarında Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Yem ve Gıda Tescil Hizmetleri Daire Başkanlığı'nda Gıda Kodeks Şube Müdürü görevinde bulunmuş, Temmuz 2011'den bu yana Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Gıda İşletmeleri ve Kodeks Daire Başkanı olarak görevini sürdüren Ayaz, iki yıl önce bu görevinden alınmıştı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 13:33
YORUM EKLE
banner151

banner251