Genel Müdür Anadolu Tarım İşletmesinde incelemelerde bulundu

TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece, Anadolu Tarım İşletmesini ziyaret etti.

Genel Müdür Anadolu Tarım İşletmesinde incelemelerde bulundu
banner200

Eskişehir ilinde yer alan, bitkisel üretim faaliyetlerinin yürütüldüğü ve safkan Arap atı, Esmer ırkı damızlık sığır ile Ankara Tiftik Keçisi yetiştiriciliğinin yapıldığı işletmenin tesislerini gezen Genel Müdür Işıkgece, işletme müdürü ve teknik personel tarafından faaliyetlere yönelik detaylı bir şekilde bilgilendirildi.

İşletmenin atölye binası, aygır tavlaları, sperma dondurma laboratuvarı ile hayvancılık tesislerinde yerinde incelemeler yapan, ardından da personelle birlikte yemek yiyen Genel Müdür Işıkgece; sonrasında çalışanlarla birlikte faaliyetlere yönelik değerlendirmelerde bulunarak, tüm işletmelerimizde mevcut mevsim koşullarına uygun şekilde, hayvancılık tesislerindeki biyogüvenlik önlemleriyle ilgili alınması gereken tedbirler üzerinde durdu.

Tüm işletmelerde kurallı, ortak bir sistemle çalışmaların yürütülmesinin oldukça önem arz ettiğini; yapılan her işin kontrollü ilerlemesi gerektiğini vurgulayan Genel Müdür Ayşe Ayşin Işıkgece, işletmeler ile Genel Müdürlük arasındaki iletişimin devamlılığına dikkat çekerek ziyaretlerine devam edeceğini belirtti.

Anadolu Tarım İşletmesi ziyaretinin ardından, Karacabey Tarım İşletmesine geçen Işıkgece, burada da birtakım incelemelerde bulundu. Koyunculuk ve sığırcılık faaliyetlerinin yürütüldüğü tesisleri gezen Işıkgece, Anadolu’ya özgü gen kaynaklarını korumak amacıyla yetiştiriciliği yapılan Akbaş ve Kangal ırkı köpekleri sevdi, bu köpeklerin bakım süreçleriyle ilgili uzman personelden detaylı bilgi aldı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Personel
Personel - 2 yıl Önce

Sayin Genel mudurum bitkisel uretimde kuru tarim bugday ekilislerinde sulu tarim ekilislerinde daha yuksek verim aldiniz. Hayvancilik malum. Kesime gidenler dağıtılan damizliklari okuyoruz. Kurumun gelirlerinin ana gelir kaynaklari bunlar. Gerekli yonerge ve yönetmelikleri değiştirip hulle yoluyla bir cok yonetici atadınız. Hala kurumun karının 50 nin uzerinde olacagini iddia ediyormusunuz.

nd
nd - 2 yıl Önce

yazık bu memlekete..

Masaallah
Masaallah - 2 yıl Önce

Önlük pek yakışmış

banner151

banner251