Geleceğe nefes kampanyasına yoğun ilgi: Fidan sayısı 9 milyonu geçti

Tarım ve Orman Bakanlığının başlattığı ‘Geleceğe Nefes Kampanyası’ çerçevesinde Türkiye'nin dört bir yanına 11 Kasım’da 3 saatte 11 milyon fidan dikilecek. Kampanyaya yoğun bir katılım gözlenirken, projede bağış yapılan fidan sayısı şimdiden 9 milyonu geçti.

banner255
Geleceğe nefes kampanyasına yoğun ilgi: Fidan sayısı 9 milyonu geçti
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın başlattığı 11 milyon fidan dikme kampanyası 11 Kasım 2019’da saat 11:11’de 81 ilde gerçekleştirilecek. Fidan dikimi kampanyasına internet üzerinden fidan sahiplenerek ya da fidan bağışı yaparak başvuru yapılabiliyor. Peki Geleceğe Nefes Kampanyasına nasıl başvuru yapılır, Geleceğe Nefes Ol Kampanyasına internetten nasıl katılınıyor? 

Tarım ve Orman Bakanlığının bir süredir üzerinde çalıştığı ‘Geleceğe Nefes Kampanyasının’ başvuruları başladı. Türkiye genelinde çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma çalışmalarını dünyaya duyurmak, 11 milyon fidanı toprakla buluşturarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için başlatılan “Geleceğe Nefes-11 Milyon Fidan” kampanyası yoğun ilgi sürüyor. 

GELECEĞE NEFES KAMPANYASINA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN 

19 İLDE BAŞVURULAR YÜZDE 100’E ULAŞTI

Tarım ve Orman Bakanlığının tarafından oluşturulan https://gelecegenefes.com/ adresin isteyen herkes bir fidan sahiplenebilir veya bağışlayabilir. Şimdiye kadar 19 ilde başvurular yüzde yüze ulaştı. Hedeflenen sayıya ulaşılan illerde şu an Geleceğe Nefes Kampanyasına başvurular alınmıyor.

FİDAN SAYISI 9 MİLYONU GEÇTİ 

2 Kasım itibari ile sahiplenilen fidan sayısı 9 milyon 055 bin 142 oldu. Hedeflenen rakam ise 11 milyon 47 bin 430. Ayrıca site üzerinden fidan bağışı da yapılabiliyor.

GELECEĞE NEFES OL SERTİFİKASI NASIL ALINIR?

E-Sertifika talepleri ödeme yapıldıktan sonra ortalama 1 iş günü içinde, basılı sertifika talepleri ise 5 iş günü içinde teslim ediliyor. 

BİR FİDAN NE KADAR?

Kişi ya da kuruluş istendiği sayıda fidan bağışında bulunabiliyor. Bağışlanan fidanlar ağaçlandırma sahası içinde yer alacak. 

1 Fidan Bağışı 10 TL’dir.

ÜLKE GENELİ YEŞİLE BOYANACAK 

Geleceğe Nefes-11 Milyon Fidan kampanyası çerçevesinde, 11 Kasım’da öğrencilerden askeri birliklere, sivil toplum örgütlerinden kamu kurum ve kuruluşlarına, esnafından işçisine kadar 7 den 77’ye toplumun bütün kesiminden katılacak vatandaşlar, ülke genelini adeta yeşile boyayacak.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2019, 16:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 1 yıl Önce

Onbir milyon fidanın yüzde biri bile dikilirse iyidir ama faturalar üzerinden birileri yine köşeyi dönmese bari...

Mehmet Demir
Mehmet Demir - 1 yıl Önce

Sazan avı başlamış. 11 milyon fidani hayallerinde bile idrak edemeyecek tiplerden fidan basi 10 tl kopatmak. Yani aptallar olmada akillilar nasil zengin olurdu ya?

ağaç
ağaç - 1 yıl Önce

şimdiden doğu illerimize kar yağmaya başladı. 11 Kasımda nasıl buralarda fidan dikilecek.

günce sonmez
günce sonmez - 1 yıl Önce

Marifet kaz dağlarında birilerinin villlalarını kazlarla bekleyen lerve destekçilik yapmak değil.
Marifet ormanları yakan teröristlere herzaman destek vermek değil.
TÜRKİYEMİZİ AĞAANDIRMAK marifet boş konuşarak birşey elde edemezsiniz
Helal sana hükümetim tarım bakanım ve şimdiden onüçmilyonluk destek veren milletim

banner151

banner251