FİSKOBİRLİK’te fındık alımına hazırlanıyor

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) fındık alımının ardından FİSKOBİRLİK’te fındık alımına hazırlanıyor. FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, üreticiden 9 Eylül Pazartesi gününden itibaren TMO şartlarında, yine aynı kuruma devredilmek üzere fındık alımına başlayacaklarını duyurdu.

FİSKOBİRLİK’te fındık alımına hazırlanıyor
banner200

Bayraktar, bir süre önce Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir'li ile görüştüklerini, bu görüşmede TMO adına da fındık alabileceklerini dile getirdiklerini ifade etti. Görüşmenin olumlu sonuçlandığını ve konuya ilişkin ilgili kurumlarla protokol imzalandığını belirten Bayraktar, "Yaptığımız görüşmelerin sonucunda, üreticiden 9 Eylül Pazartesi gününden itibaren TMO şartlarında yine aynı kuruma devredilmek üzere fındık alımına başlayacağız” diye konuştu.

Bayraktar, belli bir kota dahilinde TMO adına fındık alacaklarını ifade ederek, "Her hafta alacağımız ürünü TMO'ya devredeceğiz. Bu durum, üreticinin serbest piyasa şartlarında fındık satmasının önüne geçecek ekstra bir çözüm olarak görülmektedir” şeklinde konuştu.

FİSKOBİRLİK'e bağlı tüm kooperatiflerde 9 Eylül'den itibaren TMO adına fındık alınacağına işaret eden Bayraktar, kararın tüm sektör için hayırlı olmasını diledi. Bayraktar, FİSKOBİRLİK adına fındık alımının da devam ettiğini vurgulayarak, "Üreticilerimizin FİSKOBİRLİK'e olan ilgisi artıyor. Bu durum oldukça sevindirici. Üreticilerimizin gerek TMO adına, gerekse birlik adına yapılan alımlarda FİSKOBİRLİK'e destek vermelerini istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 2 yıl Önce

Fındık alımında fiskobirlik tek yetkili kurum olmalıdır. Bu konuda Hükümet yasal düzenleme yaparak, gerekli desteği vermelidir. Çünkü Fiskobirlik bölgede teşkilatı olan en iyi kurumdur.

Fındıkçı
Fındıkçı - 2 yıl Önce

Tarım Kredi Kooperatiflerinin 2 haftadır alım yaptığını biliyormusunuz, fındığı satanlara memnuniyetlerini sorabilirsiniz, üstelik 2 gün içinde ödemede yapıyorlar.

Erkan
Erkan - 2 yıl Önce

Biz fındık üreticisi olarak fiskobirliğin canlanmasını ve üreticinin fındığını kota olmadan almasını istiyoruz hükümetin bukonuda bir adım atmasını istiyoruz

Mühendis
Mühendis - 2 yıl Önce

Fındık bölgesinde lisanslı depo yapımı için fiskobirlike teşvik ve kredi verilmelidir.

Salim
Salim - 2 yıl Önce

Kayıt olmayan çifçide fiskobirlik veya tmo fındık verebilyormu arkadaslar bilgisi olan cevap verirse sevinirim tesekkurler

banner151

banner251