Fahrettin Poyraz Tarım Bakanı mı olacak?

23 Haziran'da yapılacak İstanbul seçimlerinin ardından kabinede ciddi bir değişiklik beklenirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son açıklamaları da bu yöndeki beklentileri artırdı. Tarım ve Orman Bakanlığı için Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz'ın ismi kulislerde konuşulmaya başlandı.

Fahrettin Poyraz Tarım Bakanı mı olacak?

Kabinede 31 Mart seçimlerinden sonra beklenen değişiklik, YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleriyle ilgili verdiği karar sonrası ötelenmişti.

23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimlerinin ardından kabinede ciddi bir değişiklik beklenirken, Tarım ve Orman Bakanlığı için Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın ismi ön plana çıkmaya başladı. Poyraz’ın ismi Ankara kulislerinde ciddi ciddi konuşulurken, Poyraz’ın da Bakanlık için çalıştığı kaydediliyor.  

ERDOĞAN KABİNE DEĞİŞİKLİĞİNE YEŞİL IŞIK YAKTI 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinden sonra kabinede ciddi bir değişiklik beklenirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’deki uluslar arası basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda kabine değişikliği ile ilgili kritik paylaşımlarda bulunması dikkat çekti.

GEREKİRSE ADIMINI HIZLICA ATARIZ 

Medyadan gelen taleplerle kabine değiştirmeyeceklerini belirten Erdoğan, “Ama herhangi bir değişiklik gerekecekse bunun adımlarını da hızlıca atarız” diyerek kabine değişikliğine yeşil ışık yakmıştı. 

TARIM BAKANLIĞI İÇİN KULİSLERDE KONUŞULAN İSİM 

Muhtemel bir kabine değişikliğinde Tarım ve Orman Bakanlığı sürekli gündeme gelirken, Bakanlık için farklı isimler de Ankara kulislerinde konuşulmaya başlandı.

Bu isimlerin başında da Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın ismi ön plana çıkıyor. Kulislerde daha önce Poyraz ismine pek ihtimal verilmezken, son günlerde Poyraz isminin ciddi bir şekilde konuşulmaya başlanması dikkat çekiyor. Poyraz’ın yakın çevresinde de böyle bir beklentinin artık dillendirilmeye başlanması kulislerde konuşulan iddiaları kuvvetlendiriyor.  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 12:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Güldürmeyin adamı
Güldürmeyin adamı - 4 hafta Önce

Ak Parti'nin iyiden iyiye bittiği ve yolun sonuna geldiğinin resmidir. Fahrettin beyin Kuruma ve işletmelerine hiçbir şey katamayıp, hatta tarımsal krediler ve girdilerde sorunu daha da derinleştirmesi yüzünden görevden alınması beklenirken, Bakam olmasından bahsediyorsak; vah benim canım ülkeme!... Davut ve Sinan beylerden başka bir adamlık bile kadrosu olmayan kişi tabuta son çiviyi çakmak üzere Bakan yapılacak öyle mi?... Kaht ı rical dedikleri bu olsa gerek. Dağ kadar sorun bu kişilerle çözülür mü, memlekete kastınız mı var sizin?

kayra
kayra - 4 hafta Önce

ziraat mühendisi ve veteriner hekimlere kıran girdi. bakanlığı imam, iktisatçı, siyasalcı, işletmeci, eğitimcilerin yönetmesi gerekir. ziraat müh. ve veteriner hekimler gereksiz meslek gurubudur. imamlar, iktisatçılar, işletmeciler, siyasalcılar ve eğitimcilerin himayesine muhtaçtır

niyazi
niyazi @kayra - 3 hafta Önce

ünv sınavında yüzdelik oranı hangisi önde ise onlar yönetsin...

Misafir
Misafir - 4 hafta Önce

Tarım politikalarında, tarım kredi kurumu tek söz sahibi olmalıdır. Bunun için TMO, tigem, çaykur, esk vb tarım kuruluşları tarım krediye bağlanmalıdır.

çiftci
çiftci @Misafir - 3 hafta Önce

işi bilen söz sahibi olup doğruyu uygulayamadıktan sonra gerisi hikaye.....

Kesinlikle bakan olmalı!
Kesinlikle bakan olmalı! - 4 hafta Önce

Kesinlikle Bakan olmalı! Tkk'daki eşsiz başarılarını bakan olarakta devam ettirmeli!... Gübretaş'ın zararı, satışlarda yüzde 10'u geçen gerileme, 1 milyar tl'yi aşan vadesi geçen alacak, milletvekili maaşının 10 katına varan aylık kazanç ve yurtdışı seyahatleriyle ilgili konulara kulak asılmamalı, yerinede Sayın Güvendi Genel Müdür yapılmalıdır!..

Ömer yavuz
Ömer yavuz - 4 hafta Önce

Fahrettin Poyraz oraya gelmeden ne gibi bi özellıği vardı,bunlar tarimi bitsin diye oyun oynayacak 3 kuruşa memleket umrunda olmayacak insanlar bakan oluyo.Fakibaba dan sonra ikinci büyük facia.Recep Konuk da Akp li niye düşünülmedi Torkuyla kendini ispat etti.maksat Türk tarımının içine etmek

Yusuf
Yusuf - 4 hafta Önce

Gubreden aldığı huzur payı yetmiyor sn poyraz a Reise yüzkere yazdım işi ehline verin nerede işe yaramaz akpartili var ona veriyor bakan olursa sittin sene oy vermem....

Kurumsal Hamasi
Kurumsal Hamasi - 4 hafta Önce

Sayın Genel Müdürün kurum öncesi siyasi hayatına bakıldığında, reklamcılık ve siyasi propaganda algı yönetimini en iyi yapan Tarım ve Orman Bakanlığı bürokratı olduğunu anlayabiliriz. 19 aylık çalışma süresinde kendi atamasından tutun dışarıdan getirdiği idarecilere kadar zekice bir tutum izlemiş ve siyasi üst akılı, kurum çalışanlarını yalan ile manipüle ederek kurumsal doğruları gizlemeye çalışmıştır. Lakin hem üzerine hem de kuruma doğru freni patlamış tır yaklaşmaktadır. Artık her çıkışının, açıklamasının, beyanının boş olduğu bilinmekte ve itici bir hal almaktadır. Kurum için mutlu son, kendisi ve ekibi için hüzünlü son çok yakındır. Kıymetli büyüklerin dediği gibi " zarf ile gelen zarf ile gider..." ve gidecektir...

kayra haklı
kayra haklı - 4 hafta Önce

koskoca 40 ın üzerinde ziraat fakültesi 30 un üzerinde veteriner fakültesi bakanlığı yönetecek isim bulamamış. ne diyelim tarıma fatiha okuyacak ilahıyatçılarda var nasılsa


banner151

banner157

banner156