Fahrettin Poyraz'ın ince hesabı Beştepe’den döndü!

Tarım Kredi Kooperatif Marketlerin 500’üncü şube açılışına Cumhurbaşkanlığından ve Tarım ve Orman Bakanlığından kimsenin katılmaması dikkat çekti.

Fahrettin Poyraz'ın ince hesabı Beştepe’den döndü!
banner200

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz haftalarda İstanbul Kısıklı’da yaptığı alışverişten sonra Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde satılan ürünlerin fiyatları özellikle gündemde bir hayli tartışma konusu olmuştu. Bu tartışmalardan sonra Tarım Kredi Kooperatiflerinin hukuksuz Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın Ankara’da yapılan 500’üncü şubenin açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yaptırmak için büyük uğraş verdiği ancak bu talebinin Beştepe’de kabul görmediği ortaya çıktı.

MARKET AÇILIŞINA SADECE ANKARA VALİSİ KATILDI

Tarım Kredi Kooperatif Market’in 500’üncü şubesi geçtiğimiz hafta Ankara Altındağ’da açılırken, açılışa sadece Ankara Valisi Vasip Şahin katıldı. Tarım Kredi Marketler, gıda fiyatlarına karşı bir çözüm olarak ortaya konmasına rağmen bu açılışa Beştepe’den ve Tarım ve Orman Bakanlığından hiçbir yetkilinin katılmaması dikkat çekti.

500’ÜNCÜ ŞUBE AÇILIŞINI FIRSATA ÇEVİRMEK İSTEDİ AMA OLMADI!

180 bin liralık aylık geliri ve paravan şirket iddiaları ile sıkıntılı günler geçiren Tarım Kredi Kooperatiflerinin hukuksuz genel müdürü Fahrettin Poyraz’ın 500’üncü şube açılışını bir fırsata çevirerek, bu açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yaptırmak istediği ancak bu hesabının tutmadığı ortaya çıktı. Poyraz, 500’üncü şube açılış programını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programına göre ayarlamak istediklerini Beştepe’ye ilettiği ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yoğun programları gerekçe gösterilerek bu talebinin reddedildiği kaydediliyor. Poyraz’ın ısrarına rağmen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın da katılmaması dikkat çekti.

TARIM KREDİ MARKETLERDE KİRLİ VE GİZEMLİ İLİŞKİLERİ PATLAK VERDİ!

Bilindiği üzere Devlet Denetleme Kurulu denetçileri, tarihinde ilk kez Tarım Kredi Kooperatiflerinde kapsamlı bir denetim çalışması yaparken, Poyraz’ın bu denetimden aşırı derecede rahatsız olduğu gündeme gelmişti. Diğer yandan aylık 180 bin liralık geliri ile gündemden düşmeyen Poyraz’ın bir de paravan şirketler üstünden büyük bir vurgun yaptığına yönelik iddialar patlak vermişti. Tam da böyle bir dönemde Poyraz’ın aynı karede görünmek için 500’üncü şube açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yaptırmak istemesine rağmen bu talebinin Beştepe’de kabul görmemesi anlamlı bulundu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2021, 09:25
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takiyeciler
Takiyeciler - 2 ay Önce

Kurum idarecileri kaçaçak delik arıyorsunuz dahada çok arıyacaksınız iyi günleriniz bunlar.

Emanet ve ehliyet
Emanet ve ehliyet - 2 ay Önce

Shov değil, icraat için göreve gelmeliydiniz. Yakın yandaşa ödenenler, verilen imkan ve pozisyonlarla anıldınız. Beyt ül mal'e el uzattınız. Sosyal paylaşımınızda İris Akademi yazıyorken geldiğiniz Tkk'nın genel müdürlüğü görevinde bu ilişkinin sürdürülmesi ahlak ve hukukla uyuşmaz diyipte, sözleşmeyi sonlandırmadınız. Gübretaş hissesindeki zenginleşme iddiaları yenilir yutulur gibi değil ve en son taşeron firma işini verdiğiniz kişinin İris eski çalışanı çıkması; bir dakika bile oturmamalıydınız emanet edilen o koltukta. Bu işin aylık getirisi 1 milyon liranın üzerindedir, çarpı 2 de diyebiliriz. Neden Tarnet'e değil sorusuna verilecek inandırıcı bir cevabınız varmıdır? Birileri bunu Tarımdan Haber'e sızdırmasaydı geçip gidecektik öylemi! Emanete emanet gibi bakmayanlar, layıklarını yaşarkende görmeliler.

Kim kimdir
Kim kimdir @Emanet ve ehliyet - 2 ay Önce

Hüsnü Aktaş Hoca'nın kitabının adıydı Emanet ve Ehliyet. Size bir şey anlatmadığı kesin.

Hh
Hh - 2 ay Önce

Gelcek ayın sonunu göremeyecekler...

Çip
Çip @Hh - 2 ay Önce

Doymadınızmı hala

Eyyamcı
Eyyamcı @Hh - 2 ay Önce

Sendemi morali bozuklardansın...eninde sonunda gitceksiniz , biz görmedik duymadık anlamadık olmuycak üçmaymunuda oynuyamıyacaksınız

Gelecek ne zaman gelecek
Gelecek ne zaman gelecek @Hh - 2 ay Önce

Bir ay daha verdik diyorsun gelecek ay da yıl sonunu göremeyecekler dersin bu böyle gider biz gitmiyoruz buradayız

Altın Dönem
Altın Dönem - 2 ay Önce

Bu idareciler Tkkya altın dönemini yaşatıyorlar. Kendilerini LAYÜSEL zannediyorlar herhalde. Bu dünyada değilse ahirette hesap var. Günden güne eriyen özkaynaklar mı desem, bal yapmayan yüksek maaşlı eşşek arıları mı desem, sağır sultanın duyduğunu duymayan fildişi kulelerde yaşayan yönetim kurulu üyeleri mi desem... Nereden tutsak elde kalıyor. Asil işinde mıçıp sıvayan Tkk yönetimi market açıyor. Gübre ilaç tohum vs. 2. iş oldu. Gübreyi disaridan getir çuvalla, market raflarını eşe dosta ürettir ya da pahalıya mal et, aracılar sok, malı mahvet, hesap verme bir de %5 aşağıya satıyorum de sözde... Çiftçiye ortagina merhem oldun mu ki vatandaşa olacaksın? A101den, Bimden neyiniz var %5 indirimli? Her işten ve imkb den anca siz kârlı çıkın. Tk Holding bilanço açıklamasın, şirketlerin yönetim kurulu üyelerini açıklamasın. Yağma Hasanın böreği ne güzel değil mi? Hesapsız kitapsız ne goturdugunuz belli degil. Millî görüş kim, siz kim be, sakalinizdan utanın! Çakma imam hatipliler sizi... Ne umduk ne bulduk, gavuru arattınız. Ak davanın taşeronları...

Vakit tamam
Vakit tamam - 2 ay Önce

Beklenen sona günler kaldı eli kulağında

Eyvah eyvah
Eyvah eyvah - 2 ay Önce

Takke düştü mü dersiniz ? O zaman saray erkanı bazi olayları farketti inşAllah bye bye

ilahi adalet
ilahi adalet - 2 ay Önce

Şimdi seninde uykuların kaçıyor mu ? Siyasi emellerin uğruna iftirayla kapı önüne koyup lekelediğin insanları anlıyormusun biraz. Ya içeride tuttuğun gerçek hırsızlar. Bu kadar insanın vebali boynunda bil istedim. Sen ve sebep olan hepiniz yaşattıklarınızın 1000 mislini yaşamadan ölmeyin inşAllah. Bir insanın onuruyla oynamak ve dahi ailesiyle birlikte hayatını karartmak ne demekmiş Mevla sizede yaşatacak. Yaradanın hesabı gecikir ama tecelli eder. Unutma daha bir de bu dünyanın öte tarafı var. Kaç kişinin eli yakanda diriltileceksin ahirette hiç düşündünmü. Sadece sen değil kirli tezgahlarınızın içinde yer alan bütün hepiniz ve kolladıklarınız ilahi adalet tecelli edecek hiç şüpheniz olmasın....

Reis herşeyin farkında
Reis herşeyin farkında - 2 ay Önce

Gittiler bitti filmin sonu Reis herşeyin farkında ama yaptıkları yanlarına kâr kalmaz inşAllah hakkımız haram zehir zıkkım olsun


banner151

banner251