Eski Tarım Bakanı Fakıbaba dönemindeki makam araçları Sayıştay’a takıldı!

Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın, özel kalem müdürünün makam aracı olarak ‘arazi aracı’ kiralaması Sayıştay Raporları’na takıldı. Raporda, söz konusu kiralamanın özel kalem müdürünün 'arazi aracı kiralayacak makam olmadığından' dolayı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin araçları geri gönderdiği tespit edildi.

banner255
Eski Tarım Bakanı Fakıbaba dönemindeki makam araçları Sayıştay’a takıldı!
banner200

Memurlar.net'in haberine göre, Gıda Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 2018 yılında 4 yabancı menşeli arazi aracı almak istedi. Bu alımlar Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu üzerinden yapıldı. Ancak bu alım Sayıştay'a takıldı. Sayıştay, Bakanlığın ihtiyaçlarının Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu bütçesiyle yapılamayacağını ayrıca, Özel Kalem Müdürlüğü'nün de yabancı menşeli, fiilen arazi üzerinde çalışan binek arazi aracı kiralayacak makamlar arasında yer almadığını belirtti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2019, 16:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dost acı söyler
Dost acı söyler - 2 yıl Önce

Türk Tarımı en büyük darbeyi Mehdi Eker ve ekibinden yemiştir. Mehdi beyden sonra gelen bakanlarımız enkaz devralmış ve başarılı olamamıştır. Bakanlık ve taşra hala nizonun ekibi söz sahibidir. Bu ekibin tarımla ilgisi yoktur. Bunları değiştirebilecek bir iradede yoktur.

Ankaralı
Ankaralı - 2 yıl Önce

Tarım Bakanlığı söz konusu araçların koruma amaçlı alındığını iddia ederek aciklama yapmış. Bu araçlardan iki tanesi Şanlıurfa TKDK İl Koordinatörlügünde Fakibabanın hafta sonu işlerini yapmak üzere çalıştırıldı. Araç ihalesini yapan kişi ödüllendirilerek daha sonra Koordinatör yapıldı.

Recep Tulgar
Recep Tulgar @Ankaralı - 2 yıl Önce

Doğrudur peki o Koordinatör görevinde kalmaya devammı edecek artık her kimse!

Johnny Lesh
Johnny Lesh - 2 yıl Önce

TKDK Bakanlığın arka bahçesi resmen. Bu tip adamlar ödüllendiriliyorsa AK Parti oy kaybetmeye devam edecektir.

CİHAT TURHAN
CİHAT TURHAN - 2 yıl Önce

Çiftçi kredi ertelemesi ne zaman

Edip Hakyemez
Edip Hakyemez - 2 yıl Önce

A.G. nin oyunları bunlar, daha neler vardır neler 2018 de

Dogru tarımcı
Dogru tarımcı - 2 yıl Önce

o aracları alma karşılıgında koordintörlük verilen simdi bir ile Kütahya'ya koordinatör olarak görevlendirilmeyi bekliyor. Ah adalet ah. yersen makam yemezsen sürgün

banner151

banner251