Erdoğan kabine sonrası açıklama! Üreticilere bu yıl 24 milyar TL destek verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Üreticilere bu yıl 24 milyar lira destek verileceğini kaydeden Erdoğan, “Su ürünleri yetiştiriciliği, mesire yerleri kira ödemeleri faizsiz olarak yine erteledik” dedi.

Erdoğan kabine sonrası açıklama! Üreticilere bu yıl 24 milyar TL destek verilecek
banner200

Tarımla ilgili konuşan Erdoğan, “Bu yıl üreticilerimize yapacağımız tarımsal destek ise 24 milyar liradır. Su ürünleri yetiştiriciliği, mesire yerleri kira ödemeleri faizsiz olarak yine erteledik. Yüzde 75'i hibe olmak üzere 100 bin tohumu çiftçimize ulaştırdık” ifadelerini kullandı. Koronavirüs kararları ile ilgili olarak mevcut uygulamanın devam edeceğini aktaran Erdoğan, şunları kaydetti: “Vaka, ağır hasta ve vefat sayılarını belli bir rakamın altına düşürmemiz gerekiyor. Geçtiğimiz kabine toplantımızda şehirlerimizi vaka hastane kapasitesi ve aşılama gibi kriterlere göre sınıflandırmıştık.

YENİ NORMALLEŞME TEDBİRLERİ 

Yeni normalleşme tedbirlerini sizlerle paylaşırken şehirlerimizi tedbirlere uyma derecesine göre gelecekte hangi sınıflandırmada yer alacaklarına karar vereceğini söylemiştik. Bugünkü kabine toplantımızda son 2 haftadaki gelişmelerin etrafında durduk. Aşılama yaygınlaştıkça salgınla mücadelenin daha etkin hale geldiğini görüyoruz. Tedbirlere özellikle uyulmasıyla süreci daha yakından takip edeceğiz. Artış hastane yatış oranına sınırlı yansıdı. Şehirlerimizdeki mevcut uygulamayı bir süre daha sürdürme ve gelişmeleri yakın takip etme kararı aldık. İnşallah bundan sonra daha bilinçli davranarak bu meselenin üstesinden geleceğiz. Tedbirlere uymamız halinde yeniden kısıtlamaların gelmesinin kaçınılmaz olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2021, 20:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ciftci
Ciftci - 7 ay Önce

24 milyon destek enflasyonu yukseltirmi

endır
endır - 7 ay Önce

reisim be duruşun yeter Allah seni başımızdan eksik etmesin amin

banner151

banner251