Erdoğan açıkladı! Çiftçi borçları ertelendi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüsle mücadele kapsamında çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının 6 ay faizsiz ötelendiğini duyurdu.

Erdoğan açıkladı! Çiftçi borçları ertelendi!
banner200

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Küresel bir felaket halini alan Kovid-19 hastalığının üstesinden gelerek, inşallah ramazanın sonunda çifte bayram yapmayı niyaz ediyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni hasta ve ölüm sayısının günden güne azaldığını belirterek, "Ülke ve millet olarak koronavirüs salgınına karşı yürüttüğümüz mücadelenin somut neticelerini almaya başladığımız bir döneme girdik" şeklinde konuştu. 1 Mayıs'tan itibaren de 31 ilde 3 gün süreyle sokağa çıkma kısıtlamasına gidileceğini duyuran Erdoğan, "Hafta sonları sokağa çıkma sınırlandırmasını bayram sonuna kadar sürdürmeyi düşünüyoruz" bilgisini verdi. 

MAYIS VE HAZİRAN AYINDA ÖDENMESİ GEREKEN KREDİLER 6 AY FAİZSİZ ERTELENECEK  

Çiftçi borçlarıyla ilgili de önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Çiftçilerimizin Mayıs ve Haziran ayında vadesi gelecek Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan kredi geri ödemelerini faizsiz olarak 6 ay erteliyoruz.Tüm bakanlıklarımız kendi sorumluluk alanlarıyla ilgili planlarını ve hazırlıklarını sürdürüyor. Salgınla mücadele için aşama aşama hayata geçirdiğimiz tedbirlerin tüm kesimler üzerindeki olumsuz etkilerinin önüne geçmek için pekçok paketi devreye soktuk"

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2020, 14:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
FAHRETTİN POYRAZ İÇİNDEN DERKİ.
FAHRETTİN POYRAZ İÇİNDEN DERKİ. - 1 yıl Önce

OĞLUM SEVİNMEYİN ERTELEMENİN BİTTİĞİ BİRİNCİ GÜN İCRADASINIZ.

3 sene oldu
3 sene oldu @FAHRETTİN POYRAZ İÇİNDEN DERKİ. - 1 yıl Önce

Günü kurtaran, yapısal hiçbir soruna çözüm önerisi olmayan F. P ve ekibiyle olmaz. Olmadı olmayacak.

Reyis Dedigin Olmuyor
Reyis Dedigin Olmuyor - 1 yıl Önce

Fahreddîn-i geldi tarım krediye 2 yıldır yaptığı tek şey çiftçiyi zora sokmak ertelemeler devlet meclisten geçiriyor fahrettin birsey yapmadı üstüne vurguncu ları genel müdür olarak ataydı istiraklere yetmez taşeronu madur etti yetmez kanunsuz faiz tek dogrunyaptigi kurim liyakati bitirdi herkes birbirine düşman oldu reyis sana görsellik yapmasına bakma büyük bir aile perişan oldu ayrica fetö den açığa alinan lar adli sorusturma yapmadığına inaniyorum çünkü pek çok gebel mudurluk bölge çalışanı önce açığa sonra jet hızıyla göreve döndüler saygılar

Dost acı söyler
Dost acı söyler @Reyis Dedigin Olmuyor - 1 yıl Önce

Ah reis ahh. Senden herşeyi gizliyorlar. Bakanlıkta paralel yapı kudurdu. Paçayı kurtardılar. Baskı zulüm iftira devam ediyor.

Fettah
Fettah - 1 yıl Önce

Tarım bakanımız, çiftçiye desdegi c başkanımız açıklayacak deyince, umutlanmisdin. Çiftçiye her zamanki gibi bir şey yok . Hayal kırıklığına uğradım.

Ali.ÜNAL
Ali.ÜNAL - 1 yıl Önce

El insah şu tarım bakanını götevden alın yetti .

Sebahattin Kılıçaslan
Sebahattin Kılıçaslan - 1 yıl Önce

Sayın cumhur başkanımız özel bankalarada talimat versenizde onlarda erteleseler saygılar selamlar.

Hali aksöz
Hali aksöz - 1 yıl Önce

Öbür bankalara olan borçları neyapacaksınız

Kaxir erturk
Kaxir erturk - 1 yıl Önce

Iki senedir tarim kıredi koperetifinden kurtulamadım ustelik birde iciraya verdiler her seyime biloka koydular bukadar fayiz bankada yok lutfen sayın cumur başkanım buna el at>n

Çiftçi
Çiftçi - 1 yıl Önce

ÇİFTÇİ’nin borçlarının tamamına yakını 8. Aydlr. Bu ertelemenin hiç bir anlamı yok.

@çiftçi
@çiftçi @Çiftçi - 1 yıl Önce

İşe yaramaz bir erteleme


banner151

banner251