Ercan Ödül serbest veteriner hekimlerle buluştu

Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ödül, Ardahan'da serbest veteriner hekimlerle buluştu.

Ercan Ödül serbest veteriner hekimlerle buluştu
banner200

Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ödül, yönetim kurulu üyesi Cumhur Saltan ve Ardahan İl Temsilcisi Levent Yıldırım ile Ardahan ilinde serbest veteriner hekimlik yapan veteriner hekimlerin katıldığı toplantının ana gündem maddesi Ardahan ilinde sahipli kedi ve köpeklerin kimliklendirilmesi konusu oldu.

Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ödül toplantı sonrasında "Mesleki birlik beraberliğimizi arttırmak ve meslektaşlar arasında dayanışma kültürünü tahsis edebilmek adına oldukça önemsediğimiz bu tür toplantıları pandemi nedeniyle uzun süredir Ardahan İlinde gerçekleştirememiştik. Tarım Ve Orman Bakanlığının ilgili yeni mevzuatı gereği 2022 yılı itibariyle köyler dahil sahipli kedi ve köpeklerin tamamı mikroçip ve uluslararası geçerliliğe sahip pet pasaportu ile kimliklendirilmek ve istendiğinde beyan edilmek zorunda.

Tarım Ve Orman Bakanlığı ile Türk Veteriner Hekimler Birliği arasındaki ilgili protokole göre kimliklendirme konusunda Tarım Orman İl Müdürlükleri ve Veteriner Hekimleri Odaları arasında işbirliği protokolü ile yetki devri gerçekleştirilebilecektir. Bu protokole bağlı olarak Ardahan Tarım Ve Orman İl Müdürlüğümüz ile yetki devri protokolü imzalama noktasında olduğumuz  sahipli kedi ve köpeklerin kimliklendirilmesi amacıyla mikroçip uygulamalarının yapılması sürecine ilişkin usül ve esasları meslektaşlarımıza anlatmak bu toplantımızın ana gündem maddesidir. Meslektaşlarımız bu konuda Odamızı tam yetkili kılmış ve sürece destek vereceklerini, her zaman olduğu gibi Ardahan hayvancılığı için hizmet etmeye devam edeceklerini beyan ettiler. Kendilerine toplantıya katılımları ve destekleri için teşekkür ediyorum." diye sözlerini noktaladı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251