Enginyurt: Fındıkta kirli oyun sahneye konuluyor

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, fındıkla ilgili açıklamalarda bulundu. Fındıkta kirli oyunların tekrar sahneye konulmaya başlandığını söyleyen Enginyurt, “Kendine tüccar diyen alivreci zihniyetin mensupları, 18 liradan işlem gören fındığı bugün itibarıyla 12-13 liraya çekmişlerdi" dedi.

Enginyurt: Fındıkta kirli oyun sahneye konuluyor
banner200

Meclis’te toplantı düzenleyen Enginyurt, fındıkla ilgili geçen yıl Mecliste Araştırma Komisyonu kurulmasına ilişkin araştırma önergesi verdiklerini ancak o gün anlaşmazlık nedeniyle önergelerinin reddedildiğini, MHP Grubu olarak yeniden fındığın sorunlarının araştırılmasına yönelik önerge sunduklarını belirtti.

BAKANLIĞA FINDIK ÇAĞRISI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve TMO'ya çağrı yapan Enginyurt, "Bu sene üreticinin yüzünü güldüreceğiz' diye söz verdiniz. Ordu'da mayıs ayında yapılan fındık çalıştayında Tarım Bakanı, temmuz ayı içerisinde fındık fiyatını açıklayacağını söyledi. Fındık fiyatı hala açıklanmadı. Açıklanmadıkça fındık üzerindeki kirli oyunlar devam ediyor. Buna dur demek için fındığa, fındık üreticisine sahip çıkalım. Sekiz milyon insanın gözü TBMM'de Sayın Cumhurbaşkanım, Tarım Bakanı'ndan gelecek bir haberdedir. Bu güzel haberi en kısa zamanda 8 milyon insanımıza verelim." ifadelerini kullandı

TARIMDANHABER

YORUM EKLE

banner251