Doğaya bırakılan kurtlar sürüye saldırdı

Gaziantep İli Yavuzeli İlçesi Şenlikçe köyünde Hüseyin Demir ve Şerif Balaban'a ait 235 adet küçükbaş hayvan sürüsüne kurtlar saldırdı. Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman, Doğa Koruma ve Milli Parkların doğaya bıraktığı kurtların yetiştiriciye büyük zarar verdiğini belirterek, "Yetkililere sesleniyorum lütfen doğaya kurt bırakmayın" dedi.

Doğaya bırakılan kurtlar sürüye saldırdı
banner200
banner217

Gaziantep İli Yavuzeli İlçesi Şenlikçe köyünde Hüseyin Demir ve Şerif Balaban'a ait 235 adet küçükbaş hayvan sürüsüne kurtlar saldırdı.

Gece dağda otlayan sürüye kurtların saldırması sonucu 31 adet küçükbaş hayvan telef olurken 17 adet küçükbaş hayvan da yaralandı. 

Köylülerin haber etmesi üzerine jandarma ekipleri, Yavuzeli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden Veteriner Hekimler ile Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman Şenlikçe köyüne giderek konu ile ilgili incelemede bulundular.

Veteriner Hekim Kadir Sarıkaya tarafından resmi işlemler tamamlanarak kayıt altına alındı.

Birlik Başkanı Osman Türkman konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Doğa Koruma ve Milli Parkların doğaya kurt bırakmalarını anlamıyorum, bundan 20 gün kadar önce de Şehitkamil İlçemize bağlı Koçlu köyünde başka bir üyemizin hayvanlarına yine kurtlar saldırdı ve 14 koyun telef oldu, kurtlar yüzünden insanlar hayvanlarını yaylıma götürmekten korkuyorlar, yalnız kalmaktan, gece sürüleri dağda yatırmaktan korkuyorlar. Kurtları dağa bırakmaktansa yaban keçisi bıraksınlar, ceylan bıraksınlar faydalı hayvan bıraksınlar. Dağa bırakılan kurt kazancımızın ortağı olmuş artık. Doğaya bırakılan bu kurtlar yakın zamanda köy yakınlarına inip insanlara da saldırılarsa kimse şaşırmasın. Yetkililere bir kez daha sesleniyorum lütfen doğaya kurt bırakmayın" dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251