Diyarbakır’da şap aşılama kampanyası toplantısı yapıldı

Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda İl Müdür Yardımcısı Mehmet Hüseyinoğlu başkanlığında Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Necattin Gönç, İlçe Müdürleri ile İl ve İlçe Müdürlüklerinde görevli Veteriner Hekimlerin katılımıyla “2019 Yılı Sonbahar Dönemi Şap Aşılama Kampanyası” konulu bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı. 

banner255
Diyarbakır’da şap aşılama kampanyası toplantısı yapıldı
banner200

Toplantı açılış konuşmasında İl Müdür Yardımcısı Mehmet Hüseyinoğlu; hayvan hastalıkları ile mücadelenin önemi ve bu kapsamda Bakanlığımızca yürütülen aşılama çalışmalarının İlimizde belirlenen hedeflere ulaşılması için yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Ayrıca İlimizde 2019 yılı için 561.048 büyükbaş hayvanın şap aşılama programına alındığını ve bu kapsamda ilkbahar şap aşılama döneminde 564.522 büyükbaş hayvan aşılanarak %100’ lük başarı hedefine ulaşıldığını belirterek sonbahar aşılama kampanyasınında 02 Eylül-15 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirileceğini ifade etti. 

Toplantıda hayvan hastalıkları ile mücadele kapsamında 2019 yılı aşılama çalışmaları, ATS (Aşı Takip Sistemi) ve  hayvan hastalıkları ile mücadele konularıyla ilgili sunum yapıldı. Sunumun ardından aşılamaların istenilen hedeflere ulaşmasının sağlanması için yapılması gerekenler, aşılama çalışmaları sırasında karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri hakkında yapılan bilgi alış verişinin ardından toplantı sona erdi. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Raif celep
Raif celep - 2 yıl Önce

Selamünaleyküm hayırlı gunler ben küçük baş üreticısıyım 2 yıla gıdıyor para kazanmıyor İstanbul da çalısıyorum çobanın maşı ikaç Yem saman elde var 0 geriden çok kolay geliyor Yem çok pahalı neden ithalat serbest kurbanda fıatlar 1bın TL 650tl düştü bumu ayakta durmak üretim yapmak Çankırı Ilgaz tüm kurbancılar zararda herkesin borcu var bir an önce önlem almak gerekli saygılar

mehmet EREN
mehmet EREN - 1 yıl Önce

Tarım kredi borçumun 10 bin ödedim 50 bin borcum kaldı faizsiz ertelenirmi MANİSA /ALAŞEHİR. Kavaklıdere kooparatifine

banner151

banner251