Diyarbakır'daki göletlere 180 bin adet sazan yavrusu bırakıldı

Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Tarafında vatandaşlara göletlere bırakılmak özere 180 bin adet sazan yavru balık dağıtıldı.

Diyarbakır'daki göletlere 180 bin adet sazan yavrusu bırakıldı
banner200

Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Mehmet Hüseyinoğlu, Su Ürünleri yetiştiriciliği Şube Müdürü Muhammed Kasım Aydın ve Teknik Elemanların katılımıyla 180 bin yavru sazan balık dağıtımı yapıldı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir PAKDEMİRLİ’nin büyük önem verdiği, kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın kaliteli, ucuz ve sağlıklı gıda ihtiyaçlarının karşılanması, ticari ve sportif amaçlı balıkçılığın desteklenmesi, su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilir kullanılması ve kaynaklarımızın gelecek nesillere aktarılması için, su ürünleri kaynaklarımızı balıklandırmaya devam ediyoruz.

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından, yürütülen “Su Kaynaklarının  Balıklandırılması  Projesi” kapsamında Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü tesislerinde üretilen sazan balığı yavrularından 180.000 adeti 21/05/2020 tarihinde Diyarbakır sınırlarında bulunan göletlere balıkçılarımız ve bölgedeki vatandaşımızın katılımı ile bırakılmıştır.

Ülkemiz biyoçeşitliliğin korunması ve su ürünleri kaynaklarımızın gelecek nesillere aktarılabilmesi için av aracı, balık boyu, av zamanı ve yer yasaklarına uyulması suretiyle balık başta olmak üzere su ürünlerinin en az bir kez üremelerine imkân tanınması büyük önem arz etmektedir. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE

banner251