Dicle Elektrik'ten elektrik borcu bulunan çiftçiye önemli uyarı

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (Dicle EDAŞ), Şanlıurfa'da borcunu ödemeyen tarımsal sulama abonelerinin elektriğini keseceğini duyurdu. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Çiftçilerimizden acilen ödeme yapmalarını bekliyoruz aksi durumda hatlarını toplayarak enerjilerini kesmekten başka çaremiz kalmayacak" denildi.

Dicle Elektrik'ten elektrik borcu bulunan çiftçiye önemli uyarı
banner200

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (Dicle EDAŞ), Şanlıurfa'da borcunu ödemeyen tarımsal sulama abonelerinin elektriğini kesecek.

Şirketten yapılan açıklamada, elektrik gücüyle tarımsal sulamanın en yoğun yapıldığı illerden Şanlıurfa'da 12 bin 600 tarımsal sulama abonesinin Dicle EDAŞ'a toplam 1 milyar 750 milyon lira elektrik borcu olduğu ifade edildi.

Dicle EDAŞ, söz konusu borcun sahibi olan çiftçileri acilen ödeme yapmaya çağırırken, borcunu ödemeyen tarımsal sulama abonelerinin enerjisinin, hatları toplanmak suretiyle kesileceğini duyurdu.

Şirketin yasaların tanıdığı enerji kesme hakkını çiftçilerin zarar görmemesi için ertelediğine işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Şirket olarak peşin ödeme yaparak aldığımız elektriği, diğer müşterilerimiz gibi tarımsal sulama abonelerimizin kullanımına sunduk. Ancak yasal sürenin geçmesine rağmen bedelini tahsil edemedik. Ödenmeyen borç miktarı sadece bu ilimizde 1 milyar 750 milyon liraya ulaşmış bulunmaktadır. Bu sebeple çiftçilerimizden acilen ödeme yapmalarını bekliyoruz aksi durumda hatlarını toplayarak enerjilerini kesmekten başka çaremiz kalmayacaktır."

Öte yandan, şirket, toplanan hatlar üzerinden beslenen ve borcu bulunmayan diğer abonelere ilk etapta kurulacak 100 jeneratörden elektrik sağlanacağını ve borcu bulunmayan elektrik abonelerinin mağdur edilmeyeceğini açıkladı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2019, 18:48
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adanalı
Adanalı - 2 yıl Önce

Selam olsun borcunu borçla kapatan çifçiye selam olsun kuraklıkta nasibini almış boynu bükük çifçilere selam olsun Zarar edipte bu işi bırakmayan çifçiye selam olsun hala yaşamaya umudu olan çifçilere selam olsun elektirik mazot gübre bankalara borcu olupta hala ayakta kaşmayı başarmış çifçilere selam olsun.

Kamil aslan
Kamil aslan - 2 yıl Önce

Kanal istanbulla marmarayı Karadeniz'e kavuşturan akp konu tarlaları sulatmaya gelince elektrik parası manasıyla suyu kapatıyor.konu Suriyeli olunca kesenin ağzını aç türk çiftçisi olunca elektrik kes.suriyeli kadar değerin yok türk çiftçisi

Çifçi çifçi
Çifçi çifçi - 2 yıl Önce

ALLAH YARDIM ETSİN NE OLACAK ÇİFÇİNİN HALİ BORÇ KIRTLAĞA KADAR BANKA ELEKTİRİK GÜBRE MAZOT BORCU NASIL ÖDÜYECEK

Mardinli
Mardinli - 2 yıl Önce

30 dönüm ektiğim mısırdan bana masraflariyla beraber 45 bin lira gelirken elektrigine 97 bin lira fatura çıkaran Tedaş namussuzu ben de size bu borcu verirsem adam değilim ne bok yiyorsanız yiyin

Aliosman Yılmaz
Aliosman Yılmaz - 2 yıl Önce

Dicle elektrik iyi sabretmiş. Zorlu elektrik fatura ödenmediği zaman 10 gün sonra kesiyor elektriği.
Çiftçi umrumda değil.

çiftçi
çiftçi - 2 yıl Önce

dolarmı auromu ödesek dicle hangisini istiyor acaba yeterki emredin dicle hemen paralar hesabınıza zaten yatırıliyor dilerim ilk ünce koronya dicle elektriğin gerçek sahibi kimsa Allahu taaladan tek dileğim onları bu acımasız hastalığa yakalatır ve bütün millet bunlardan kurtulur ...

banner151

banner251