Cumhurbaşkanlığının tepkisiyle karşılaştılar Tağşişli Genel Müdür görevden alınıyor!

Tarım Kredi Kooperatifleri, Tarım Kredi Marketlerin başına atanan Tağşişli Genel Müdür’den dolayı zor günler geçiriyor. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, skandal atamadan dolayı Cumhurbaşkanlığından sert bir tepkiyle karşılanırken, bu tepkiler üzerine Tarım Kredi Birlik A.Ş’ye atanan Yavuz Mehmet Bulut’u görevden alacağı öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığının tepkisiyle karşılaştılar Tağşişli Genel Müdür görevden alınıyor!
banner282

TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Temmuz 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Kredi Kooperatifleri, Tarım Kredi Marketlerin başına atanan Tağşişli Genel Müdür’den dolayı zor günler geçiriyor. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, skandal atamadan dolayı Cumhurbaşkanlığından sert bir tepkiyle karşılanırken, bu tepkiler üzerine Tarım Kredi Birlik A.Ş’ye atanan Yavuz Mehmet Bulut’u görevden alacağı öğrenildi. Ancak Bulut’un Milli Gazete’nin haberleri üzerine alınmadığı algısını oluşturmamak için de ‘vekalet’ gerekçesinin arkasına gizlenileceği kaydediliyor. 

TAĞŞİŞLİ GENEL MÜDÜR KAMUOYUNDA İNFİALE NEDEN OLMUŞTU  

Halka sağlıklı gıda temini ve çiftçinin ürünlerinin doğrudan halka satılması amacıyla kurulan Tarım Kredi Marketlerin bağlı olduğu Tarım Kredi Birlik A.Ş’ye geçmişte ortağı olduğu gıda firmalarının hileli ürün ürettiği için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlanan taklit ve tağşiş listesinde defalarca yayınlanan bir firma ortağının atanması kamuoyunda infiale neden olmuştu. 

TARIM KREDİ KAMUOYUNU YANILTICI AÇIKLAMA YAPARAK TAĞŞİŞLİ GENEL MÜDÜRÜ SAVUNMUŞTU!

Tarım Kredi Kooperatifleri, Milli Gazete tarafından ortaya çıkarılan skandal atamayla ilgili olarak kamuoyunu yanıltan bir açıklama yaparak tağşişli genel müdürü savunmuştu. Tarım Kredi Kooperatiflerinin, Tarım ve Orman Bakanlığında belgeli olan kayıtların üstünü örtmeye çalışması manidar bulunmuştu. 

KENDİ BECERİKSİZLİKLERİNİN ÜSTÜ ÖRTÜLÜRKEN TAĞŞİŞLİ GENEL MÜDÜR HABERLERİNE ERİŞİM ENGELİ GETİRİLDİ 

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz ile Tarım Kredi Birlik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okan Ateş’in, beceriksizliklerinin ortaya çıkmaması için tağşişli genel müdüre dokunmayarak görevini sürdürürken, Tarım Kredi Birlik A.Ş’nin talebi üzerine kurum itibarını zedelediği gerekçesiyle Mahkemeye başvurarak haberlere erişim engeli getirilmesi dikkat çekmişti.  

MİLLİ GAZETE’NİN HABERLERİ ÜZERİNE ALINDI ALGISI OLUŞTURMAK İSTEMİYORLAR!

Kamuoyundan gelen tepkileri yok sayan Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın, Cumhurbaşkanlığından da sert bir tepkiyle karşılandığı ortaya çıktı. Cumhurbaşkanlığından gelen tepkiler üzerine zor günler geçiren Poyraz’ın Yavuz Mehmet Bulut’u görevden alacağı öğrenildi. Ancak bu görevden almanın tağşişli genel müdürü savunan açıklamadan dolayı kendilerini kamuoyunda zor duruma düşüreceği hem de Milli Gazete’nin haberleri üzerine alındığı algısını oluşturmamak için vekalet gerekçesinin arkasına saklanılacağı kaydediliyor. 

TAĞŞİŞLİ GENEL MÜDÜR ÖNCE GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞINA GETİRİLECEK SONRA TAMAMEN GÖREVDEN ALINACAK 

Bunun için Yavuz Mehmet Bulut’un yerine öncelikle asaleten bir atama yapılarak, Bulut da tekrar Genel Müdür Yardımcılığına getirilecek. Kamuoyuna da ‘görevden almadık vekaletini kaldırdık’ şeklinde bir açıklama yapılarak kendilerini savunacaklar. Bulut, bir süre sonra yani konu kamuoyunda unutulduktan sonra Genel Müdür Yardımcılığından tamamen alınacak. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz ve Tarım Kredi Birlik AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okan Ateş de tağşişli genel müdür atamasında kendi sorumluluklarından kurtularak, koltuklarını korumuş olacaklar. 

ARTIK TÖVBE ETTİ BU İŞLERİ YAPMIYOR!

Diğer yandan Poyraz ve Ateş’in skandal atamadan dolayı karşı karşıya geldikleri ve Ateş’in tağşişli genel müdürü savunmak için Poyraz’a; ‘Yavuz Mehmet Bulut’un artık tövbe ettiği ve bu işleri yapmadığı’ şeklinde bir savunmada bulunduğu kaydediliyor.  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2022, 00:40
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
TETİKÇİ ATEŞ
TETİKÇİ ATEŞ - 2 yıl Önce

Bu Ateş daha ne işler açacak kurumun başına, adamın umurunda mı görevden alınsa Sayıştay hazır, olan çiftçi memet emmiye oluyor maaleeef.

FRİT NEDİR!
FRİT NEDİR! @TETİKÇİ ATEŞ - 2 yıl Önce

FRİT, Avrupa Birliğinin Türkiye'deki Mülteciler İçin Mali Yardım Programıdır. Türkiye'deki Suriyeli mültecilerin desteklenmesi için AB tarafından yapılan kaynakları içerir. FRİT in Tarım Kredi ile alakası nedir, ATEŞ bu işin neresindedir! Ortada boşta gezen milyon eurolar kimin, kimlerin cebine girecektir!??

ateşim var dumanım yok
ateşim var dumanım yok @TETİKÇİ ATEŞ - 2 yıl Önce

Nargile kafe faturalarını bile kuruma ödeten Akp'li abiler bunlar. Ateş parçası maşAllah

Tağşişli
Tağşişli - 2 yıl Önce

Burda olay sadece tağşişli genel müdür değil başka işlerde var. Örnek Tağşişli nerden getirildi bu kuruma Okan Ateşin kayınpederinin şirketinden. Yani Gesaşdan şu an Gesaş Gıda ile çalışmaya başlandımı evet. Ayrıca Gn Müd Fahrettin Poyrazın Ege de dayısının ortak olduğu ve etkin rol oynadığı Keçiz firması ile çalışılıyormu evet. Bu Tağşişli sayesinde buralarla çalışılmaya başlandı ve buralara iş verildi. Şimdi ortaya çıkıyor milliyetçi muhafazakar Ve çiftçi çocukları Genel Müdürlerin neden gönderildiği ve piyasanın adamının neden başa getirildiği. Müstahekatır böyle kuruma bu işler. Yapılan operasyona sesini çıkartacak bir tane TKK personeli yok mu. Herkes sadece maaşının ve koltuğunun derdinde mi. Rabbim çiftçimizi korusun.

Ciddimisin
Ciddimisin @Tağşişli - 2 yıl Önce

Bu iddia çok ilginç.

Şaka gibi ☺️☺️
Şaka gibi ☺️☺️ - 2 yıl Önce

Adamın ne suçu var, GÖREVE GETİRENLERİ ALIN. ARTIK GÜVENİRLİK GİTTİ KURUMUN. TOPYEKÜN DEĞİŞTİRİN

Serkan Kaya
Serkan Kaya - 2 yıl Önce

Çok yazık bu ülkede tarım ile alakalı güvenebileceğimiz en sağlam kurum olan tarım kredi kooperatiflerinin böyle rezillik kepazelik diz boyu haberlerle anılması insanın midesine bulandırıyor, bu ülkede civtçi bu kuruma korkunç faizler veriyor ama bu kurumun yönetenleri adeta sırça köşkte yaşıyor bumu adelet bumu civtçi olarak kalkınmak , iktidar partisi tarım ile ilgili bunun gibi síkandal haberlerden dolayı kendisine canı gönülden bağlı üyelerine bile buz gibi soğuttu sonucu ne olur yaşayıp göreceğiz

Tağşiş uyku yapar
Tağşiş uyku yapar - 2 yıl Önce

Kıyamaaaaammm. Ama pişman olmuş abisi, sende görme bilme duyma yazma. Tâğşiş pişş pişş pişş bak şimdiden uykumuz geldi. Fahrettin beyin çok daha önce uyduğu anlaşılıyor.

Gazoza ilaç
Gazoza ilaç - 2 yıl Önce

Tövbe ederken kanlı göz yaşlarıda dökmüşmü, seccadesi sırılsıklam olmuşmu, adamı kendini çöllere vurmuşmu, Leyla benim içimdedir sen Leyla olamazsın demişmi? Ve bütün bunlar arkadaşının yanında olup, göklerden biz seni affettik, hadi git bi dahada yapma denildiğinimi duymuş pek kıymetli idareci. Bu tövbeden etkilenerekmi onca kişiyi kovup, arkadaşını genel müdür yapmış? Tövbenin kabulünün ekonomik karşılığı ne olmuş? Yönetim gideri mesela ne kadarmış bu şirkette? Çiftçi saftır, çabuk kanar.

Yayın engeli
Yayın engeli - 2 yıl Önce

Abi bu haberede yayın engeli gelirmi? Bunlarla uğraşmaktan çiftçinin derdiyle uğraşmaya zaman kalmaz.

Agah var
Agah var - 2 yıl Önce

Vah benim memleketime