Cumhurbaşkanlığı himayesinde hayvancılıkla ilgili Danışma Kurulu önerisi

Tarımdan Haber yazarı Prof. Dr. Hakan Sağırkaya, ülke hayvancılığıyla ilgili olarak acilen Cumhurbaşkanlığı himayesinde bir Danışma Kurulu oluşturulması önerisinde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde hayvancılıkla ilgili Danışma Kurulu önerisi
banner200

Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dölerme ve Suni Tohumlama Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi ve Tarımdan Haber yazarı Prof. Dr. Hakan Sağırkaya, son yazısında ülke hayvancılığıyla ilgili olarak önemli bir öneride bulundu.

Ülke hayvancılığının istenilen seviyeye gelmesi için hayvancılıkta kısa, orta ve uzun vadeli milli politikaların oluşturulması gerektiğinin altını çizen Sağırkaya, bunun için de Cumhurbaşkanlığının himayesinde bir Danışma Kurulu oluşturulması önerisinde bulundu. 

Danışma Kurulu’nun sektörün her kesiminden öne çıkan, işin içinde olan ve elini taşın altına koymaya, emek vermeye hazır liyakat temeline dayalı kişilerden oluşturulması gerektiğini ifade eden Sağırkaya, şunları kaydetti: 

“Bu kurulun çalışması sonucu oluşturulacak politikalar sürekli devam ettirilecek milli politikalar olarak belirlenmeli ve 6 aylık veya 1 yıllık dönemler halinde belirlenmiş hedeflerin gerçekleşme durumları Kurul tarafından denetlenmelidir. Aksayan, ağır işleyen hedefler için çözüm yolları bulunmalıdır" 

Prof. Dr. Hakan Sağırkaya’nın dikkat çeken yazısının tamamını okumak için tıklayın… 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 18:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Musa BİRDAL
Musa BİRDAL - 8 ay Önce

Sn. Sağırkayanın düşüncelerine katılıyorum. Ancak yeterli değil. Danışma kurulunun yanında, Denetleme, ve bilgilendirme, Eğitim kurullarında oluşturulmalı.

Selman Elçiçeği
Selman Elçiçeği - 8 ay Önce

İşi bilmeyen danışmanlara kurtulmassak, hayvancılığın da kurulacağı yok

Cemile soysal
Cemile soysal - 8 ay Önce

Benim ineklerin var versene bir hastaoluyor acaba neden karnı çişiyo

Gurur
Gurur - 8 ay Önce

Bu işin ilacı bende

Ugur serr
Ugur serr - 8 ay Önce

Verecek oldukları bilgisiz insan olacaktır diplomalı danisman

Mehmet
Mehmet - 8 ay Önce

Bakan beyin en yakinindaki danismanlara dikkat

banner151