Cumhurbaşkanına tarım konusunda doğru bilgilendirme yapılmıyor!

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “tarım üretiminde kötüye gidişin olmadığına” sözlerine ilişkin, “Cumhurbaşkanının beyanlarından anlaşılıyor ki: Tarım ve besicilikte yaşanan olumsuzluklar ve geriye gidiş konusunda doğru bilgilendirme yapılmıyor” dedi.

Cumhurbaşkanına tarım konusunda doğru bilgilendirme yapılmıyor!
banner282

İYİ Partili Yokuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan Tokat’ta yaptığı bir açıklamada 2022 yılı Tarımsal destek tutarını 29 Milyar TL olarak açıkladığını ve 2 yıl önce söylediği “ekilmedik bir karış toprağımız kalmasın” sözünü bir kez daha hatırlatarak, “Cumhurbaşkanı tarım üretiminde kötüye gidişin olmadığını söyledi. Cumhurbaşkanının beyanlarından anlaşılıyor ki: Tarım ve besicilikte yaşanan olumsuzluklar ve geriye gidiş konusunda doğru bilgilendirme yapılmıyor” dedi.

VERİLEN SÖZLER TUTULMUYOR

Her geçen yıl tarım üreticisinin ve besicilik yapan sayısı azaldığının altını çizen Yokuş, “Tarım arazilerinin 1/3’ü ekilmiyor. Başta buğday olmak üzere sıvı yağ, şeker, et gibi temel gıda ürünlerinde sıkıntı yaşanıyor. Cumhurbaşkanı, ‘ekilmedik bir karış arazi kalmasın’ diyor ancak üreticilerin büyük bir bölümü zarar ediyor. Yüksek girdiler yüzünden yeterince ekim yapılamıyor. Destekler zamanında verilmiyor. Verilen sözler tutulmuyor. Fahiş fiyatlara ulaşan başta gübre, mazot, tohum, elektrik ve ilaç girdileri karşısında çiftçilerimiz toprağını ekmekte zorlanıyor. Besicilerimiz yem, elektrik ve benzeri yüksek girdiler nedeniyle hayvanlarını satıyor. Besicilerimiz çiğ süt fiyatlarının yetersizliği nedeniyle sağım ineklerini mezbahaya gönderiyor. Bu acı gerçekler ortadayken tarımda üreticilerimizden hiç kimse üretimi artırma mucizesi beklemesin” diye konuştu. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2022, 19:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 2 ay Önce

niyeki cum başkanı tarım bakanımı, yok sa istatistik kurumu,

Acaba?
Acaba? - 2 ay Önce

Bu vekilde aynı bazı akepeliler gibi konuşmuş. Reis yanlış yapmaz, MaşAllah maşAllah çok yakında akepeye gecin

Aklıma ne geldi?
Aklıma ne geldi? - 2 ay Önce

Halk arasında belli bir grup var Sn RTE'yi çok seven toz kondurmayan. Onlardan da zaman zaman benzer açıklamalar duyarsınız. Sn Cumhurbaşkanı doğru bilgilendirilmiyor, etrafında bir duvar örülmüş, doğruyu görmesi engelleniyor vs diye. Seni de onlardan birine benzettim bir an Sn Vekilim. Hangi konuda doğru bilgilendiriliyor ise ordan soralım sorularımızı, senin de için rahat etsin...

Ömer
Ömer - 2 ay Önce

Reisin herseyden haberi var
Turkiye cifçinin durumunu sağır sultan bile duydu

gürkan
gürkan - 2 ay Önce

uzun süredir söylediğim durum. ama suç yine cumhurbaşkanının içeri ajan koysun, değişik kanallardan gelen bilgiyi toplasın.