Cumhurbaşkanı Erdoğan: TMO kayısı alımı yapacak

Kabine toplantısının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) kuru incir ve kuru üzüm müdahale alımlarına bu yıl kayısının da ilave edildiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: TMO kayısı alımı yapacak
banner200

Erdoğan, kuru incir ve kuru üzüm müdahale alımlarına bu yıl kayısıyı da ilave ettiklerini açıklayarak,  her alanda üreticilerin yanında yer alacaklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı’nda istişareler sonucu karara bağlanan hususları da şöyle açıkladı: “Bu bayramda altıncı defa 12,4 milyon emeklimize biner lira bayram ikramiyelerini ödüyoruz. Bugüne kadar ödediğimiz bayram ikramiyesi tutarı, bunu muhalefetin aklında iyi tutması lazım, bakın ne kadar biliyor musunuz? 64,2 milyar liradır, küsuratı koyalım, 64 milyar lira. Ayrıca, engelli ve yaşlı aylıklarıyla evde bakım ücretlerini de bayramı beklemeden hesaplara yatırıyoruz. Aynı şekilde yükseköğrenim öğrencilerimizin kredi ve burs ödemelerini de bayram öncesi tamamlayacağız. Bu kapsamda 1 milyon 55 bin öğrencimize 603 milyon liranın üzerinde ödeme yapacağız.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat turcan
Murat turcan - 13 ay Önce

Allah razi olsun bakalim yuzumuz bu defa gulecekmi

Gerek yok
Gerek yok @Murat turcan - 13 ay Önce

Reis sen Ayasofya'yı cami yaptın Yeter bize. Büyüksün

Aman Dikkat
Aman Dikkat - 13 ay Önce

Çok para vermeyin, şımarır köylü

banner151

banner251