Cumhurbaşkanı Erdoğan stokçuluk kesinlikle yasak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde un ve şeker gibi bazı gıda maddelerinin piyasada olmadığı karaborsa ve stokçuluk yapıldığı yönündeki haberlere ilişkin, “Ticaret Bakanlığımız gerekli tedbirleri alıyor, adımları atıyor. Bu tür stokçuluğun yapılması kesinlikle yasaktır. Tarım ve Orman Bakanlığımız depolarda ne kadar şeker olduğunu oralarda göstermek suretiyle herhangi bir sıkıntının olmadığını çok açık net ortaya koydular” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan stokçuluk kesinlikle yasak!
banner282

Uçakta gazetecilerin sorularına yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde un ve şeker gibi bazı gıda maddelerinin piyasada olmadığı karaborsa ve stokçuluk yapıldığı yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine şunları söyledi: “Bu konuyla ilgili başta Ticaret Bakanlığımız gerekli tedbirleri alıyor, adımları atıyor. Bu tür stokçuluğun yapılması kesinlikle yasaktır. Örneğin şekerle ilgili yapılan açıklamaların ardından Tarım ve Orman Bakanlığımız depolarda ne kadar şeker olduğunu oralarda göstermek suretiyle herhangi bir sıkıntının olmadığını çok açık net ortaya koydular. Böyle bir sıkıntı yok. Bunun dışında sanayide bakıyorsunuz bazı parçaların, yedek parçaların vesaire satışı veya bunların piyasaya sürülmesi noktasında da ne yazık ki depolama yöntemiyle bunu piyasadan çeken ve bu konularda da üretimi engelleyen ahlaksızlar var, edepsizler var. İlgili Bakanlıklarımızla bütün bunların üzerine gitme kararlılığımız var. Arkadaşlara şunu da söyledim; eğer cezai müeyyideleri düşükse, bunların cezai müeyyidelerini artırmak suretiyle biz bu işin üzerine gidelim. Stokçuluk dinimizde de yasaktır."

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2021, 23:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fettah
Fettah - 2 ay Önce

Çiftçinin ihtiyacını stoklayanlar, gübre vs ne olacak , onlara bir şey yok.

levent
levent @Fettah - 2 ay Önce

şu an trt de konuşuyor yine inat ediyor dolar da 13450 ye çıkıyor sabaha kaç olur Allah bilir konuştukça bitiyoruz yalaka basınıda seçmiş trt satılmış trt

süte verilen zam
süte verilen zam @Fettah - 2 ay Önce

dolar 15 oldumu süte verilen zam erir tekrar zam gerekir halk hazır ol vaziyet al geliyor dolaaar peynir al bol bol ye halkım

mümin kuru
mümin kuru @Fettah - 2 ay Önce

doların yarınki hedefi 15

Ali dag
Ali dag - 2 ay Önce

Lisanslı depoculuk sistemini siz geturdiniz hemde hibeli yaptılar depoları temmuz ayında 2 liraya buğdayı aldı tüccar şimdi sattsa 5 TL.dunyada 3 ayda böyle kazanç sistemini akparti yaptı şimdi timsah gizyasi döküyorsun yada danışmanların gerçekleri girmeme engel oluyor

dolar stokculuğuda yasakmı
dolar stokculuğuda yasakmı - 2 ay Önce

sayın başkanım dolar ı kaça kadar yükseltmektir hedefiniz varmı traktörleri satalımda dolar alalım bu tarımın çivisini çıkardın

sadık keçeli
sadık keçeli - 2 ay Önce

stok olmasa 12 ay piyasaya soğan patates mısır arpa buğday şeker nasıl temin edilir bu başkan ne yapmaya çalışıyor hiçmi kafa çalışmaz........inat uğruna ülkeyi getirdiğin duruma bak sabit maaşlılara 100 de 300 zam yapabilecekmisin çünki enflasyon 100 de 300

dolar stokçuluğumu
dolar stokçuluğumu - 2 ay Önce

dolar 13 oldu sen ona çare bul yoksa her dolar artışı gıdaya fazlasıyla yansıyacak

Cumhurbaşkanım
Cumhurbaşkanım - 2 ay Önce

Seçimlerde % 52,59 oy aldınız. Bu ülkede 2 kişiden birisi size rey verdi. Muhalefet edenlerin çoğu emin olun size rey verdi.
15 Temmuz dan sonra da büyük bir kırılma yaşandı Devleti'nin/sizin yanında olanlar safını belli etti.
Ama maalesef bilinçli/bilinçsiz atanıyor/yetkilendiriliyor bilemiyorum. Şu an Tarım Bakanlığı ve iştiraklerinde söz sahibi olan yöneticiler ne %52,59 un içerisinden, nede 15 Temmuzda Devleti'nin/sizin yanınızda olanların dışında kalan kişiler.
Aynaları iştir kişinin lafa bakılmaz.
Devletimizin imkânları büyük acizane bizler görüyoruz.
Emin olun muhaliflik yapanların çoğu size oy verenler.

Haberimiz varmı
Haberimiz varmı - 2 ay Önce

Sayın Cumhurbaşkanım; TKK da ve Turkşeker de olanlardan haberiniz var mı. Yoksa inşAllah araştıddırırsınız. Ama varsa durum çok vahim. Size ve hükümetinize ihanet ediyorlar bu bürokratlar sayesinde tüm emekleriniz boşa gidecek. Çünkü oturdukları koltuklardan aldıkları güç ile rant sağlıyorlar.

Ulvi yar
Ulvi yar - 2 ay Önce

Sn. Cumhurbaşkanım sizlere eyvAllah sonuna kadar şahsınıza ait seçimde oy vereceğim, ançak böyle bir tarım bakanı olduğu sürecede vekillik seçiminde yok. Çünkü bu bakan hırsızları, fetöcüleri ve chp lileri koruyup ak partili devlet, millet ve sizlerin ideallerinde hizmet ediyor çalmamışsa bakan hepsini görevden aldı. Sizlerede yalan söyleyip görevden aldığı için asla va asla oy vermeyeceğim. Bu bakan sizlere ve davaya yakışmayan çok stehlikeli bunu görün.

Dokunuyor ama. Durum bundan katkat beter. Bilerek yapılıyor
Dokunuyor ama. Durum bundan katkat beter. Bilerek yapılıyor @Ulvi yar - 2 ay Önce

Yeni atanan Ziraat Meslek Lisesi mezunları. Adamlar 15 Temmuz dan sonra ha bugün ha yarın görevden alınırım diye bekliyorlardı kendileri Fetöcü/Fetö ile irtibatlı olduğunu biliyordu. Ne oldu anlamadım adamlar pıtır pıtır yavaş yavaş palazlandılar. Ya birbirlerini tehdit ediyor ya birilerini gambazladılar. Adamlar Daire Başkanı olarak atandılar. Bunları herkes biliyor bir devletimiz/bakanımız bilmiyor. Personelin oğlu/kocası/gelini/kızı Fetöcü olduğundan cezaevinde/görevden alındı. Bu personeller yönetimde hâlâ söz sahibi. Bariz Sgb/Bügem/Trgm ye bakın. Herkesin bildiğini Devletin/Bakanın bilmemesi mümkün mü.
Adrese teslim adam AKP'nin sağ siyasetin karşısında doğuştan karşı aileden karşı / önce oldu Fetö yancısı tutturamadı bu arada 15 Temmuz oldu/ 16 Temmuzda oldu reisci/ oldu Genel Müdür.


banner151