Çiğ sütte bu neyin toplantısı? Hayırdır efendiler!

Çiğ süt fiyatlarıyla ilgili olarak Tarım ve Orman Bakan Yardımcıları ile sanayici temsilcilerinin bugün yaptığı toplantıya üretici temsilcilerinin davet edilmediği ortaya çıktı. Ancak toplantıya üretici örgütlerinin de katıldığı şeklinde servis edilmesi manidar bulundu. Üretici örgütleri katılmadıkları halde katılmış gibi gösterilen toplantıyla ilgili olarak Bakanlıktan açıklama bekliyor.

Çiğ sütte bu neyin toplantısı? Hayırdır efendiler!
banner200

Çiğ süt fiyatlarında gün geçmiyor ki yeni bir skandal gelişme yaşanmasın. Üreticinin beklentisine rağmen günlerdir çiğ süt fiyatları açıklanmazken, bugün servis edilen bir haber sektörde büyük bir krize neden oldu. 

BAKAN YARDIMCILARI VE SANAYİCİ KENDİ ARASINDA TOPLANTI YAPTI

Bütün gözler Ulusal Süt Konseyinin yapacağı sektör toplantısına çevrilmişken, bugün sabah saatlerinde Tarım ve Orman Bakan Yardımcıları ile sanayiciler kendi arasında özel bir toplantı yaptı. Üretici birlikleri toplantıya davet edilmezken, Bakan Yardımcıları ile sanayici temsilcilerinin kendi arasında toplanması “Çiğ sütte bu neyin toplantısı?’ eleştirilerine neden oldu. 

ÜRETİCİ TEMSİLCİLERİ DAVET EDİLMEDİĞİ HALDE HABER NEDEN BÖYLE SERVİS EDİLDİ? 

Tarım ve Orman Bakan Yardımcıları Fatih Metin, Hadi Tunç, Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, SETBİR Başkanı Tarık Tezel, ASÜD Başkanı Harun Çallı’nın katıldığı belirtilen toplantıya üretici birliklerinden hiçbir temsilci çağrılmadı. Toplantıya üretici birlikleri davet edilmediği halde haberin üretici birlilerinin de katıldığı şeklinde servis edilmesi manidar bulundu. 

ULUSAL SÜT KONSEYİ HALA TOPLANTIYA ÇAĞRILMADI

Ulusal Süt Konseyi dün yönetim kurulu toplantısı yaparken, fiyat henüz beyan edilmediği için sektör toplantını yapılmadı. Sektör toplantısının bugün yapılarak fiyatın açıklanmasını beklenirken, hala bu konuda kimseye bir çağrı yapılmadı. Sektör toplantısının bu saate kadar yapılamamasında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan gelecek kararın beklendiği kaydediliyor. 

ÜRETİCİLER DİKEN ÜSTÜNDE BAKAN YARDIMCILARI SANAYİCİ TEMSİLCİLERİ İLE NEYİ GÖRÜŞTÜ? 

Süt üreticisi günlerdir diken üstündeyken, bugün üretici birliklerinin davet edilmediği toplantıda Bakan Yardımcıları ile Sanayici temsilcilerinin ne görüştükleri merak ediliyor. Toplantıya üretici temsilcilerinin davet edilmemesi, bu toplantıya yönelik soru işaretlerini artırırken, üretici temsilcileri bu konuyla ilgili olarak Bakanlıktan açıklama bekliyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2020, 14:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yatacak yeriniz yok
Yatacak yeriniz yok - 12 ay Önce

Bugünleri unutmayın çiftçi kardeşlerim abilerim elbet ahı çıkar bir gün

Ciftci
Ciftci - 12 ay Önce

Tefik kesgin üretici olarak bizler sana koltuk masa verdik ama bakanlık sana masada yer bile vermemiş sen hangi yüzle hala oradasin

İLÇE MÜDÜRÜ
İLÇE MÜDÜRÜ - 12 ay Önce

Bakanlıktaki dört bakan yardımcısına da sorun, bu güne kadar her hangi bir konuda tek bir tane karar alabilmişlikleri var mıdır? Süte su, söze yalan karıştırmadan cevap versinler de öğrenelim...

Mahmut çapar
Mahmut çapar - 12 ay Önce

İster fiyatı arttırn isterseniz arttırmayın çok şükür inekleri sattık kurtulduktan siz avrupadan alırsınz sütü peyniri.

Adsiz
Adsiz - 12 ay Önce

Allah belanizi versin

Osman
Osman - 12 ay Önce

Evet bu millet bu ülkenin üreticisi eğer bu yaptıklarınızın karşılığını size misliyle geri verecek zaman çok çabuk geçiyor oy diye bu üreticinin kapısına mutlaka geleceksiniz

Ali
Ali @Osman - 12 ay Önce

Asla gelmesinler hani DSP.hani ANAP .hani DYP.savunmassan çöpe

Ali
Ali - 12 ay Önce

Süt sanayicinin itirafı Ekim ayı böyle geçer Kasım ayında toplantılar dağılırlar zamana oynanır Aralık ayı enflasyon çıkmasın lafı yapılır 1ocak itibarıyla 2.60..15.te pirim desteği denilir 2.75 açıklanır sütün fiyatı dedi bakalım doğrumu merak ediyorum

Ciftci burdur
Ciftci burdur - 12 ay Önce

Bu ülkede DESTEK Demek kolay yoldan kendi cebini doldurması demek. 5 bana 1 ciftciye

Harun kale
Harun kale @Ciftci burdur - 12 ay Önce

Evet tam doğru yorum..önden görüşüp işi pişirmişler.kim çiftçinin emeği üzerinden haksız kazanç sağlıyorsa Allah gözünden getirsin nokta..


banner151

banner251