Çiftçiye destek yasal sınırın altında

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, Tarım Kanunu'nda belirtilmesine rağmen tarıma her yıl bütçeden ayrılan kaynağın yasal sınırın bir hayli altında kaldığını ifade etti.

Çiftçiye destek yasal sınırın altında
banner200

Demirtaş, yaptığı açıklamada, tarım sektörünün yaşadığı zorluklar hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Demirtaş, "Tarım Kanunu'nda tarıma her yıl bütçeden ayrılması gereken kaynağın Gayrisafi Milli Hasıla'nın yüzde birinden az olamayacağını hükme bağlayan madde yer alıyor. Bütçeden ayrılan kaynak yasal sınırın bir hayli altında kalıyor" dedi.

Tarım sektörünün gelişmesinde küçük ve orta ölçekli üreticilerin yer tuttuğunu belirten Demirtaş, şunları kaydetti: "Tarım ve hayvancılığın gelişmesi, küçük ve orta ölçekli işletmelerin yok edilerek plantasyon tipi işletmelerin kurulmasından değil, aile çiftçiliğinin korunmasından geçmektedir."

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Çiftçiyi hor görüyorlar dolar bazında tarım bakanlığı bütçesi bir önceki yıla göre yüzde kırk civarı küçültüldü toprakları satmaya. Başladık tarlaların tamamı bankalara satılmak üzere ipotekli Filistin örneğini yaşamak uzereyiz

- 3 yıl Önce

Ayrılan kaynakta ne kadar doğru kullanılıyor.
Çiftçi girdilerde destek bekliyor. Bunlar bizim ödediğimiz vergilerden bize biraz su sıçratıyorlar

Çifçiye kesin cozum
Çifçiye kesin cozum - 3 yıl Önce

Ülkemiz çiğci ailesini kalkındırmak istiyorsa hükümet çifçiye verdiği desteği müstahsilleri 31 aralık itibari ile belirleyecek ve verilecek hak edişleri çiftçimize düzenli olarak maaş verir gbi ne hak etmisse 12 aya bölüp her ay hesabina yatırarak vermeliki cifcinin eline duzenli para gecsin .biz cifcilerde bayram edelim

- 3 yıl Önce

Ziraat odası başkanı gibi konuşmuş.

banner151

banner251