Çiftçiye askıda gübre yardımı yapılsın!

Artan döviz kurlarından dolayı gübre fiyatları da zamlanırken, gelen zamlar da üreticinin girdi maliyetlerini yükseltiyor. Üreticinin içinde bulunduğu durumu anlatmak için sosyal medyada bir takipçimizin yaptığı paylaşım dikkat çekti. 

Çiftçiye askıda gübre yardımı yapılsın!
banner200

Yem ve gübre başta olmak üzere girdi maliyetlerine gelen zamlar üreticiyi kara kara düşündürüyor. Gübre fiyatlarına Ekim ayının başında zam gelirken, bu ayın ikinci zammı da dün yapıldı. Bu dönem toprak altı (kompoze) gübreler yoğun olarak kullanılırken, son gelen zamlarla birlikte bu gübrelerden 18.46 DAP gübresinin fiyatı 2905 liraya, 20.20.0 gübrenin fiyatı da 2090 liraya çıktı. Bu arada üst gübrelerin de hazırlıkları yapılırken, ürenin fiyatı da 2405 liraya kadar yükseldi. 

ÇİFTÇİYE ASKIDA GÜBRE YARDIMI YAPILSIN ÖNERİSİ!

Gübre fiyatlarına arka arkaya gelen zamlara üreticiler tepki gösterirken, bir takipçimizin sosyal medyadan yaptığı öneri dikkat çekti. Askıda ekmek kampanyası gündemdeki güncelliğini korurken, takipçimiz de ‘Çiftçiye askıda gübre yardımı yapılsın’ önerisinde bulundu. Bu öneri bir karşılık bulur mu bilinmiyor ancak çiftçinin içinde bulunduğu durumu anlatması bakımından dikkat çekti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 17:09
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fettah
Fettah - 1 yıl Önce

Ben üretici ve ciftciyim, yiyecek ekmeğe muhtacım, iktidar kendine göre haklı olabilir, saygı duyuyorum. Ama lakin, benden seçim olsa ne diye oy isteyecekler merak ediyorum.

Haydi yiğitler meydana
Haydi yiğitler meydana - 1 yıl Önce

Çiftçinin malı olan bir fabrikanın nasıl iş bilmeden köşeleri kapanların saltanatına dönüştüğünü bilseniz, düğün hediyesi niyetine dünürünü yönetim kurulu üyesi yapanları öğrenseniz, yönetim gideri altında ne tür harcamalar yapıldığını öğrenseniz, şaşıracak bir durum olmadığını anlardınız. Reis hoş fikir desin, yarın hayata geçirmek için birbirlerini çiğnerler inanın. Sorun nerede, çözümü ne, çözebilecek kişiler kimler? Bunlar uzun ve gereksiz konular.

kiralık
kiralık @Haydi yiğitler meydana - 1 yıl Önce

Tk lojistik üzerinden de en pahalı araçlar idarecilere kiralanıyormu?

rent a car
rent a car @Haydi yiğitler meydana - 1 yıl Önce

Tk Holdink ve Gübretaş üzerinden yapılan araç kiralamalarına kaç milyon lira ödeniyor? Sadece araç kiralama tutarını açıklasınlarda millet bilde.

soru
soru @Haydi yiğitler meydana - 1 yıl Önce

Razi'den aylık 8000 euro+ 300 euro harvırah doğrumu

Tarım kredi yem
Tarım kredi yem - 1 yıl Önce

Şu tarım kredi yem genel müdürlüğü ne bir el atın herşey nasıl düzeliyor görürsünüz

banner151

banner251