Çiftçilerden Belediye Başkanına ilginç eylem: Süt dökerek protesto ettiler

Konya'nın Derebucak Belediyesi ilginç bir eyleme sahne oldu. Çiftçiler, seçimlerde oy vermedikleri gerekçesiyle kendilerini cezalandırmaya kalkan Belediye Başkanını süt dökerek protesto ettiler.

banner255
Çiftçilerden Belediye Başkanına ilginç eylem: Süt dökerek protesto ettiler
banner200

Merhabahaber'den Salih Acıbadem'in haberine göre, Konya'nın Derebucak ilçesine bağlı Gencek ve Durak mahalleleri sakinleri 31 Mart seçimlerinde başka partiye oy verdikleri gerekçesiyle AK Partili belediye başkanı Ahmet Kısa'nın kendilerine hizmet vermediğini belirtti. Çiftçiler, “Derebucak Belediyesi bizi cezalandırıyor” dedi. Kışın gelmesiyle birlikte yollarının çamur içinde kaldığını ve bu sebeple süt kamyonlarının süt almaya gelmediğini aktaran çiftçiler, AK Partili belediye başkanını protesto etti.

OY VERMEDİĞİMİZ İÇİN YOLUMUZU YAPMIYORLAR

Belediye önüne süt döküp protestonun yapılmasının ardından açıklamalarda bulunan çiftçi Mustafa Turna, "Belediyeye defalarca talepte bulunmamıza rağmen yollarımızı bir türlü yapmadı. Hayvanımız hastalansa veteriner ulaşamıyor. Hiçbir veteriner yolumuz bozuk olduğu için gelmeyi kabul etmiyor. Daha önce çalıştığımız sütçü yolun bozuk olması yüzünden sütümüzü almaya gelmiyor. Beyşehir'den yeni bir sütçüyle anlaşmıştık. 10 gündür o da aynı gerekçeyle gelmiyor. Sütlerimiz elimizde kaldı. Yolumuzu mevvut partiye oy vermediğimiz için yapmıyorlar” sözlerini kullandı.

BAŞKAN YAKINLARINA 'ONLARIN YOLUNU YAPMAYACAĞIM DEMİŞ

Belediye başkanı Ahmet Kısa ile defalarca görüştüklerini ancak bir sonuç alamadıklarını aktaran Ramazan Parlakkaya, "Defalarca belediye başkanına durumu anlattık, bizi hep lafla geçiştirdi. Başkanın yakınlarına 'Onların yolunu ne olursa olsun yapmaycağım. Onlar bize oy vermedi" dediğini öğrendik. Biz de sonra durumu Derebucak Kaymakamına bildirdik. Sağolsun geldi ve halimizi yerinde gördü" açıklamalarında bulundu.

ALMANYA'DA BİLE BÖYLE MUAMELE GÖRMEDİM

Belediye hakkında suç duyurusunda da bulunduklarını söyleyen Ramazan Parlakkaya, "Belediye hakkında zararlarımızın karşılanması için suç duyrusunda bulunduk. Ardından teftiş için ekipler geldi. Ekiplerinde aracı yolda kaldı ve 3 saatlik çalışmanın ardından kurtarıldı. Biz bu şartlar altında bu dağın başında hayvancılık yapmaya çalışıyoruz. Belediye binası çok güzel ama vatandaşa hizmet olmadıktan sonra bu binanın bir anlamı yok. Bizi çok mağdur ettiler" şeklinde konuştu.

Yurtdışında bile bu şekilde mağduriyet yaşamadığının altını çizen Parlakkaya, konuşmasını şu şekilde tamamladı: “26 yıl Almanya'da yaşadım. Orada çeşitli işlerle uğraştım. Almanya'da bile bu şekilde muamele görmedim. Burda yabancılara yapılmayacak muameleyi kendi insanlarına yapıyorlar”

HAYVANCILIĞI BIRAKMAK ZORUNDA KALACAĞIM

Hayvancılık ile geçimini sağlayan Durak Mahallesi sakini Ayhan Taşdelen ise, “Yolun bozuk olması dolayısıyla belediye ile birçok kez görüştüm. Yolun yapılmasını istedim. Başka partiye oy verdim diye köyde sadece benim yolum yapılmadı. Kışın yolu kendi paramla açtırıyorum. Gelinen noktada hayvancılığı bırakmak zorundayım. Benim 70 sığırım, 200 küçükbaş hayvanım var. Yolum açık olmadığı için hayvanlara yem getiremiyorum. Milleti böyle ayırdıklarından dolayı da rahatsızım” ifadelerini kullandı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2020, 23:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Naim işbilir
Naim işbilir - 1 yıl Önce

Çiftçi bankaların ve Tarım Kredi Kooperatifin borçları altında inim inim inliyor. Postmodern bir soygun düzeni var.üst düzeyde birileri ballı kaymak yiyor.göbegini sisiriyor. Bu dönem kadar sinirli sayida belli bir kesimin servetini servet kattığı başka bir devir gelmemiştir. Emekçi nin emeği zehir zikkim olsun.fikir fikir burunlarindan gelsin iki yakalari bir araya gelmesin.kapitalizmin köpekleri bir de Müslümanın diye bu zavallı milleti kandirdilar.bankalarda 380 milyar bireysel mevduat varmış. Bu paranın 200 milyarı sadece 195 kisininmis. Bu serveti nereden edindiler gariban köylünün emekçi nin sırtından elbet..tarih nelere sahittirki mazlumun ahı indirecek elbet Şahı. .

Hakettiği gibi yaşıyorsun
Hakettiği gibi yaşıyorsun - 1 yıl Önce

Akp bin oy oranı 100 de 41 yani daha çok kazık yiyeceksin akp den memnunsun hiç bağırmayın .dolar altın petrol yükseldi hepsini size yansıtacaklar pozisyon alın

Ciftci
Ciftci - 1 yıl Önce

Konya Büyüksehir degilmi Konya belediyesi ne is yapiyormus. Bu mahalleler onceden belediye olmasaydi bari

Onur Oz
Onur Oz - 1 yıl Önce

Süslüman her yerde süslüman normal

Ep
Ep - 1 yıl Önce

Syn cumhurbaskani çıkıyor ben vatandaşımın yanındayım diyor yazık adam sütünü döküyor syn cumhurbaskani gormuyormu bu ciftcinin halini oyu attirmayan yine akp akp böyle giderse elindeki oyuda kaybedecek

Bedri
Bedri - 1 yıl Önce

uygur

banner151

banner251