Çiftçi’den: Dişi hayvan kesmeyin uyarısı!

Şanlıurfa Canlı Hayvan Pazarı Derneği Başkanı İzzet Çiftçi, kurbanda kesilecek hayvanlarla ilgili uyarılarda bulunarak, ülkede dişi hayvan azlığından dolayı dişi hayvanların kesilmemesi gerektiğine vurgu yaptı.

banner255
Çiftçi’den: Dişi hayvan kesmeyin uyarısı!
banner200

Şanlıurfa Canlı Hayvan Pazarı Derneği Başkanı İzzet Çiftçi, yatığı açıklamada, fiyatların geçen yıla oranla yüzde 15 artığını söyledi. Çiftçi, "Fiyatlarda geçen yıla oranla yüzde 15 artış var. Bu fiyatların geçen yıla göre aynı gideceğine de inanmıyorduk. Vatandaşlardan kurbanlarımıza talep var. Biz özellikle hayvan borsası olarak bu sene il dışına yoğun kurbanlık sevkiyatı yaptık. Özellikle batı illerine ihracatımız devam edecek. Birinci güne kadar inşallah herkesin memnun olacağı bir şekilde bir bayram geçiririz. Buradan tüm Türkiye'ye sesleniyorum dişi hayvan kesinlikle kesmesinler. Dişi hayvan varlığımız azdır. Bundan dolayı küçükbaşlarda dişi hayvan kesinlikle kesmesini tavsiye etmiyoruz. Özellikle de kurban alacak vatandaşlarımız kesinlikle kilo ile almasın. Bunu hiç tavsiye etmiyoruz. Çünkü kurbanın özelliği, pazarlıkla ayaküstü pazarlıktır. Yani kasaptan marketten et alır gibi kilo ile almamız hem dinen caiz değildir hem de ticarette vicdanen insanın gönlü rahat olmuyor" dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fettah
Fettah - 2 yıl Önce

Ne yapacak üretici, zarar ediyor,sahipsiz, bu girdilerle bu iş yapilmaz .

Sinan göktaş
Sinan göktaş - 2 yıl Önce

Yem fiyat ları olmuş100tele saman kilosu 1tele peki neyapalım bizde istemiyoruz hanvanlarımızı kesemeye sayın başkanım

Türk tarımcısı
Türk tarımcısı - 2 yıl Önce

Söylemesi kolay sayın başkan bu ülkede üretici olmanın ne kadar zor bir iş olduğunu sizde biliyorsunuz bu tobluluk bir yılda yüzde yüzlere varan girdi maliyetleri ve yüzde otuzlara varan banka ve tarım kredi kooperatiflerinin faizleri altında üretim yapıyor,ama kimsenin umurunda bile değiliz bize yöneten arkadaşlar hala çıkıb dünyada yedinci Avrupa'da birinciyiz diyor tarımda ve hayvancılıkta bu nasıl bir iştir anlamadık gitti acaba bizler bu hayvancılığı tarımı farketmeden başka bir gezegendemi yapıyoruz

banner151

banner251