Çiftçi üretimden kopuyor!

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, tarım ve hayvancılıkla ilgili açıklamalarda bulundu. Sındır, “Çiftçiler ürünlerinin karşılığını pazarlamada alamadığı için, ürünlerine yaptıkları masrafların bedelini dahi karşılayamadığı için üretimden kopuyor” dedi.

Çiftçi üretimden kopuyor!
banner200

Adıyaman’da bir takım temaslarda bulunan Sındır,  ülkenin giderek üretimden uzaklaştığının altını çizerek,  “Türkiye'nin 40 milyon dönüme yakın tarım arazisi üretimden kopuk durumda. Üretim yapılmıyor. Çiftçiler ürünlerinin karşılığını pazarlamada alamadığı için, ürünlerine yaptıkları masrafların bedelini dahi karşılayamadığı için üretimden kopuyor. 161 Milyar çiftçinin borcu var. 116 Milyar bankalara borcu var. Tarıma bu yıl verilen destekleme miktarı yaklaşık 22 milyar lira, çiftçinin bankalara olan borcu 116 milyar lira. Aradaki fark sizler düşünün" şeklinde konuştu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hacı Ali ölmez
Hacı Ali ölmez - 2 yıl Önce

Ülkede candamari olan çiftçi ülke okonomisine direkt etki eden topluluk ama ne yazık ki çiftçinin üretim yapmaması için bı çalışma yürütüyor lar mazota gübreye zirai ilaç ekipman bunlar çoğu ülkede beleş veya hibeli yapılırken bizde adamlar hergün zamlara odaklanmaktan îş yapamaz hale geldik kısacası biz de üretim yapmayacaksın anlamı taşıyor

banner151

banner251