Çiftçi market işini sevdi: Kooperatif Market'in 50'nci şubesi açıldı

Tarım Kredi Kooperatiflerinde, yüksek faiz ve pahalı gübreye bir çözüm bulunamazken, marketçilikte çıtayı yükseltiyor. Tarım Kredi Kooperatif marketlerinin 49 ve 50'nci şubeleri Bilecik ile Bozüyük'e açıldı.

Çiftçi market işini sevdi: Kooperatif Market'in 50'nci şubesi açıldı
banner282

TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Temmuz 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

Türkiye Tarım Kredi Kooperatif Marketlerin 49 ve 50'nci şubeleri Bilecik ve Bozüyük’te, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın katılımıyla hizmete açıldı. Üretimde devamlılığı sağlamak, tüketicilerin de kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlere ulaşması açısından denge unsuru olarak kurulan Kooperatif Market, 49 ve 50. Şubelerini Bilecik’te açtı.

İlk şubesi 2017'de açılan ve başlangıçta fiyat regülasyonu amacıyla büyük şehirlerde teşkilatlanan Kooperatif Marketler, tüketicilere daha yaygın bir ağ ile hizmet sunabilmek adına yurt genelinde şube sayısını artırmaya devam ediyor. Bilecik Merkez şubesinin açılışına Bilecik Valisi Bilal Şentürk, Belediye Başkanı Semih Şen, Tarım Kredi Kütahya Bölge Müdürü Özkan İnci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kooperatif Market Bilecik merkez şubesinin açılışında konuşan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, tarımsal üretimin her aşamasında kooperatif ortaklarının yanında olduklarını belirterek “Çiftçilerimizin üretime dair ihtiyaç duydukları tohum, gübre, yem, mazot, tarım alet ve makine, sulama sistemleri, sera örtüsü ve sigorta gibi girdilerin tamamını temin ediyoruz. Çiftçilerin üretim ihtiyaçlarını karşılarken girdi fiyatlarında karlılık yerine memnuniyeti önceliyor, kurum olarak bu fiyat politikasıyla piyasa düzenleme görevi de yapıyoruz. Öte yandan kooperatifler aracılığıyla çiftçilerimizden arpa, buğday, mısır, ayçiçeği, çeltik, yaş sebze ve kuru üzüm gibi ürünler başta olmak üzere 100 çeşit tarımsal ürünün piyasa fiyatlarından alımını da yapıyoruz.” dedi.

REKABET İÇİN DEĞİL DENGE İÇİN VARIZ

Kooperatif ortaklarından alınan doğal ve kaliteli ürünlerin Kooperatif Marketler aracılığı ile tüketicilere ulaştırıldığına dikkat çeken Poyraz “Üreticimizin hakkını koruduğumuz gibi tüketicinin de hakkını koruyarak ucuz, kaliteli ve doğal ürüne ulaşmasını sağladığımız, kaliteli ürünlerin hesaplı fiyatlara satışa sunulduğu marketlerimizde diğer çiftçi kooperatiflerinin ürünleri de yer alıyor. Çiftçilerimizden alınan doğal ürünler, TK Birlik’e ait tesislerde uluslararası standartlarda işlenerek, halkımıza ekonomik, kaliteli ve doğal gıda tüketim imkânı sunulmaktadır. Bu tesislerin yanı sıra piyasada düşük kapasitede çalışan sanayi işletmeleri ile de işbirliği yaparak yüksek standartlarda mamul madde haline getiriyoruz. Üretimde devamlılığı sağlarken, tüketicilerin de kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlere ulaşması açısından bir denge unsuru olarak gördüğümüz Kooperatif Marketlerin amacı özel sektörle rekabet etmek değil, ihtiyaç duyulan ürünlerin piyasaya tedarikini sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

BİLECİK MARKA BİR ŞEHİR 

Bilecik Valisi Bilal Şentürk, açılışta yaptığı konuşmada Tarım Kredi Kooperatiflerinin ülkemizde tarımsal üretimi ve üretimin değerlendirilmesi bağlamında çok önemli fonksiyonlar icra eden çok köklü bir kuruluş olduğunu belirterek “Üretici boyutuyla çok geniş bir etki alanına sahipken, pazarlama alanında da özellikle Kooperatif Marketler vesilesiyle çok daha geniş bir alana hitap etmekte. Piyasa düzenleyicisi pozisyonunda, fiyat istikrarı noktasında ve ürün kalitesi noktasında ortaya bir standart koyması bakımından da örnek bir yapılanma içerisine girdi. 49.’sunun ilimizde açılıyor olmasından büyük bir mutluluk duyuyorum. Bu ilimizin ekonomik hayatına katkı sağlayacaktır. Bilecik aynı zamanda marka bir şehir. Belki piyasaya sürdüğümüz ürünler itibariyle, ürün çeşidimiz çok ama üretim miktarımız ölçülü olduğu için her yerde Bilecik markalı ürünleri görmek mümkün olmuyor. İlimizde üretim miktarını da artırarak Kooperatif Marketler aracılığıyla daha çok yerde yer almamızı sağlayacağız” dedi.

BİLECİK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şen ise “Sayın Genel Müdürümüzün dediği gibi bu tarz yerler bir şehrin tüm fiyat ve kalite düzenlemesini sağlayan en önemli mekanlardır. Sayın Genel Müdürümüzün başarılı çalışmasıyla bu tarz yerler bütün Türkiye’de açılmakta. Bilecik için bu marketin diğer illerden daha faydalı olduğunu düşünüyorum. Çünkü küçük bir kentiz biz. Burada bütün fiyat ve kalite düzenlemesini rahatlıkla sağlayabiliriz. O yüzden bunu başından beri çok önemsedim. Hep birlikte şık bir yer olması için çalıştık” şeklinde konuştu.

50'NCİ KOOPERATİF MARKET BOZÜYÜK'TE

Tarım Kredi Kooperatif marketlerin 50. şubesi Bozüyük’te düzenlen törenle hizmete açıldı. Açılışa Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman, Tarım Kredi Kütahya Bölge Müdürü Özkan İnci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Genel Müdür Poyraz, Tarım Kredi Birlik markasıyla ülke genelinde ulusal ve yerel yaklaşık 32 bin markette tüketiciyle buluştuklarını belirterek, “Tarım Kredi ulusal ve yerel market zincirleri ile kaliteli ve sağlıklı gıdayı raflara taşımaya devam ediyor. Bunun yanında fiyat konusunda da denge sağlayabilmek adına kendi marketlerimizi açıyoruz. Elbette her köşe başında bir marketimiz olsun istemiyoruz ama her ilde bir marketimiz olsun, çiftçi ürettiği ürünü doğrudan doğruya tüketiciyle buluşturabilsin istiyoruz.

Bu amaçla; Ankara, Trabzon, Samsun, Eskişehir, İstanbul, Kütahya, Afyon, Manisa, Sakarya, Düzce, Kocaeli, Yalova, Konya, Bolu, Bursa, İzmir’ ve bugünde Bilecik’te Kooperatif Marketlerimizin açılışını yaparak toplamda 50 marketi faaliyete geçirdik. 2017'de 1 şubeyle başlayan şu an 50'ye ulaşan, market sayımızı 2 yıl içerisinde 500'e çıkartacağız. 500 marketi Anadolu'nun il ilçelerine doğru bir şekilde yaygınlaştırmak için planlama yapıyoruz. Bu kapsamda Ankara’da 10, İstanbul’da 15, Bursa’da 3, Eskişehir’de 2, Kocaeli’de 2, Aydın, Balıkesir, Bolu, Çanakkale, Giresun, İzmir, Konya, ordu, Sakarya ve Trabzon’da da 1’er adet olmak üzere toplam 42 mağazayı daha bu illerimizde Şubat sonuna kadar vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz.” dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2022, 16:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Trabzon Bölge müdürlüğü
Trabzon Bölge müdürlüğü - 2 yıl Önce

Altındaki marketi iflas ettirmişti geçtiğimiz yıl tarnet simdi acti para basiyor sorarim nasil iflas etti kirasi yok satisi potansiyeli yuksek market

Fahrettin :)
Fahrettin :) @Trabzon Bölge müdürlüğü - 2 yıl Önce

Çarpılırsın market iflas etmedi battı battı klavuzu karga olanın burnu B.k tan çıkmaz birçok personel aciga alındı istifa emekli zorunlu tayin üstüne mudur yrd hayla görevde kardeşini zengin etti kurdukları firma ile kooperatifler zarar etti kurumu kendi işlerinde kullandılar.

Lazut kafali
Lazut kafali @Trabzon Bölge müdürlüğü - 2 yıl Önce

Bunlar koyun oturamaz ama yemeğin iysi nerede kime kendini güzel gösterir yerini bilirler..laf çok iş yok.

Yakarim Sigara
Yakarim Sigara @Trabzon Bölge müdürlüğü - 2 yıl Önce

Ziraat mühendislerini toplayıp mudur mudur ye sef yaparsa normal kooperatiflerde mühendis yoktu bu haber cikinca acil muhendis alimi yapip açığı kapattı kapatsa ne ilaç bayilik belgeleri yok tecrübe sıfır.

Dibindeki
Dibindeki @Trabzon Bölge müdürlüğü - 2 yıl Önce

Gülerim bu haber doğrumu burunun dinindeki market iflası etti ..mudur şef nevar ne yok istifa etsin rezillik

Yorumlar kisitlaniyor
Yorumlar kisitlaniyor - 2 yıl Önce

Yonetici herkez yaptigi yorumdan sorumludur özgür ce yorum yapamayacak isek yorumu kapatın heveslenmeyelim ha yapacaksanız birde resim ekle yapin ifşa lar ordan gorelim

Gazeteci
Gazeteci - 2 yıl Önce

Herkesin derdi çiftçinin elindeki ürettiği ürünü nasıl ucuza kaparım.. Oysa tarım kredi adı üstünde kredi sağlayan çiftçi kuruluşu.. Tüketici kuruluşu değilsin sen ey tarım kredi.. Tüketici kuruluşları piyasada zaten o görevi yüzlercesi yapıyor.. Senin işin çiftçiye ucuz girdi sağlamak ve çiftçinin ürününe pazar olanakları sağlamak.. Sen market olmayacaksın.. Olursan o zaman çiftçinin tarafında olamazsın.. Zatende değilsin.. İşini yap çiftçiye ucuz girdi yani gübre tohum yem ilaç sağla.. Düşük faizli kredi imkanı sağla..işin kolayına kaçma..

Hancı
Hancı - 2 yıl Önce

Sadettin bey açılan marketlerin dükkan sahipleri kimler?siyasi ve ticari vasıfları neler?kira bedelleri rayiç bedelin neresinde?araştırabilirseniz Türk çiftçisine bir iyilik daha yApmış olursunuz

Yasin öztekin
Yasin öztekin - 2 yıl Önce

Show yapıyor hoca efendi poyraz beyler koltukta oturmak adına yapılan bir show bütün ürünler pahalı nasıl hizmet aşkı bu yek dert koltuk paracıklar şöhret.... ama olsun sorun yok aman ayağım kaymasın daha çok şey var inine girecez batırmadan tkkdan gitmem diyor poyraz beyler...Bilecikte açılıyor ilginç şaka gibi ülkede yaşıyoruz komedi hahaha :))))

Çiftçi kemal
Çiftçi kemal - 2 yıl Önce

Şu adam halen duruyor mu ?ama pardon ağır abilerden demi hımm pardon Allah sorsun size her işiniz hile sahte her işiniz muamma ama Allah var gam yok çıkar hepsi yavaştan az sabır...

Halim AKSAKAL
Halim AKSAKAL - 2 yıl Önce

Acilen Erzurum u da projeye alınmasını talep ediyoruz

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Tkk de alinacak mudur sef bos verin cay ciyi bile bunlar hocalarinin dedigi adami almak zorundalar yoksa bunlarin hic biri o koltukta oturamaz oturtmaz hocalari tkk ne bunlarin ne devletim nede milletin hizmetinde seyh me derse onu yaparlar birde maas alirlar ne çiftçi ne koylu ne devlet ne millet umurlarinda degil yazik ulkeme kimlere kaldı kimler yönetiyor tkk ciflik olmus sagmali inek misali kendilerine sagiyorlar sadece elbet birgün olmadi mahserde hesabini oderler