CHP’li Tutdere’den: Düşük fiyatla tütün alan özel şirketlere tepki!

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, düşük fiyatlarla sözleşmeli tütün alımı yapan özel şirketlere tepki göstererek, “Adıyaman'da çiftçiyle sözleşme yapan firmalara Tütün Üst Kuruluna ve Tarım Bakanlığına açıkça çağrıda bulunuyorum. Sözleşmeye uygun davranın. Bakanlığı da görevini yapmaya davet ediyorum” dedi.

CHP’li Tutdere’den: Düşük fiyatla tütün alan özel şirketlere tepki!
banner282

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Tutdere, Tütün Üst Kuruluna ve Tarım Bakanlığını ise göreve davet etti. Tutdere, "Seçim bölgem Adıyaman sarmalık tütünle birlikte Ege menşeli sözleşmeli tütün üretiminin de yapıldığı en önemli merkezlerden biridir. Adıyaman'da tütün üreticilerimiz mazot, gübre fiyatları başta olmak üzere gelen zamlar nedeniyle zor günler geçirmektedirler. Üreticilerimiz zorluklara rağmen büyük bir emekle tütünlerini hasat ettiler, satışa hazır hale getirdiler, ancak iktidarın zamları yetmezmiş gibi bu kez de sözleşme yaptıkları özel şirketlerin düşük fiyat teklifleri nedeniyle hayal kırıklığı yaşıyorlar. Özel firmaların çiftçilerimizin alın terini, emeğini yok sayan fiyat dayatmaları asla kabul edilemez.

“BAKANLIĞI GÖREVE DAVET EDİYORUM”

Buradan Adıyaman'da çiftçiyle sözleşme yapan firmalara Tütün Üst Kuruluna ve Tarım Bakanlığına açıkça çağrıda bulunuyorum. Çiftçimizin alın terinin karşılığını ve hakkını tam ve eksiksiz olarak verin, çiftçimizi mağdur etmeyin, sözleşmeye uygun davranın. Bakanlığı da görevini yapmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.  

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151