CHP’li Sarıbal’dan Pakdemirli göndermesi: Tarımdaki çöküş övgülerle kapanmaz!

CHP Bursa Milletvekili Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin "Bu yüzyılın lideri de Recep Tayyip Erdoğan'dır" açıklamasına değinerek, “Tarımda yaşanan başarısızlığı örtmek için Erdoğan'a övgüler düzüyor ama tarımdaki çöküş bu övgülerle kapanmayacak kadar büyük" dedi.

CHP’li Sarıbal’dan Pakdemirli göndermesi: Tarımdaki çöküş övgülerle kapanmaz!
banner200

Açıklanan paketlerin ülke ekonomisine bir katkısının olmadığını dile getiren Sarıbal, “Ama kâğıt üstünde bile olsa çiftçinin açıklanan paketlerden dışlanması bize AK Parti için çiftçinin yok hükmünde olduğunun en bariz göstergesi. Geçen yıl pandeminin başında, ülkelerin tarımsal üretimin önemine vurgu yaparak çiftçisine destek olduğu bir dönemde, bütün kesimlere destek amacıyla 'İstikrar Kalkanı Paketi' açıklandı. Çiftçiye 1 kuruş verilmedi. Şimdi de Ekonomide Reform Paketi açıkladılar yine çiftçi yok” İfadelerini kullandı.

BAŞARISIZLIK ÖVGÜLERLE KAPANMAZ!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin "Türkiye açısından her yüzyılın bir lideri vardır. Bu yüzyılın lideri de Recep Tayyip Erdoğan'dır" açıklamasını da eleştiren Sarıbal, "Tarım Bakanı, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi dedikleri tek adam keyfi yönetiminde tarımda yaşanan başarısızlığı örtmek için Erdoğan'a övgüler düzüyor ama tarımdaki çöküş bu övgülerle kapanmayacak kadar büyük" dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2021, 21:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerçek Tarım Kredi li
Gerçek Tarım Kredi li - 7 ay Önce

Hayıdır birlik as genel muduru geldi haberler guzellesmeye başladı ilginç

Gevher
Gevher - 7 ay Önce

Bakanın ifadeleri kurtarmaz gider yaıımda

banner151

banner251