CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Tarımda istihdam yaratılmalı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tarım ve sanayi üzerinden istihdamın yaratılması gerektiğine dikkat çekerek, “Tarımda çalışanlara destek olmak gerekiyor. Kırsalda çalışan gençlerin örneğin sosyal güvenlik primlerini devlet ödeyebilir” dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Tarımda istihdam yaratılmalı
banner200

Yurdun dört bir yanından esnaf çocuklarıyla online bir araya gelerek sıkıntılıları dinleyen Kılıçdaroğlu, bir ülkenin genç sayısının fazla olmasının en büyük zenginliği olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, “Bizde maalesef gençlere istihdam alanı yaratılmadığı için Batı'ya, başka ülkelere gidiyorlar. Çünkü o ülkelerde gençleri kapıyorlar, özellikle üniversite mezunu ise 'aman gelin' diyorlar, onlara her türlü iş olanağı sağlanıyor. Tarımdan başlayarak sanayiye kadar hizmet sektörlerinin hemen hemen tamamında istihdam yaratma imkanı var” ifadelerini kullandı.

AKILCI POLİTİKA İZLENMELİ

Tarım sektöründe ciddi bir istihdamın olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti; “Aynı zamanda tarımda istihdam yaratmak gerekiyor. Tarımda çalışanlara destek olmak gerekiyor. Kırsalda çalışan gençlerin örneğin sosyal güvenlik primlerini devlet ödeyebilir. Böylece gençlerin kırsalda kalıp üretim yapmaları sağlanabilir. Bütün bunların hepsi belli bir planlamayla, akılcı politikalarla aşılabilir.”

  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2021, 17:42
YORUM EKLE
banner151

banner251