Çanakkale Ziraat Odası: Birliğimiz devam ettiği sürece hainlerin oyunları boşa çıkacak

Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Çanakkale Ziraat Odası: Birliğimiz devam ettiği sürece hainlerin oyunları boşa çıkacak
banner200
banner217

Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“96 Yıl önce bugün, aziz milletimizin, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde, "Ya istiklal ya ölüm!" parolasıyla başlattığı ve bütün imkansızlıklara rağmen büyük fedakarlık ve kahramanlıklar göstererek eşsiz bir zaferle taçlandırdığı Kurtuluş Savaşı'nın neticesinde kurulan ve kendi vatanı üzerinde bağımsız yaşama iradesinin vücut bulduğu bir eser olan Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın kıvancını yaşıyoruz.

Atatürk'ün önderliğinde büyük Türk milletinin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan cumhuriyetimizi, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur. Birlik ve beraberliğimiz devam ettiği müddetçe, Türkiye Cumhuriyeti devletini ve milletini bölmek ve parçalamak isteyen hainlerin oyunları boşa çıkacaktır.

Genç Türkiye Cumhuriyeti, kuruluşunun ardından hızla gelişerek, ekonomi, kültür, siyaset, eğitim, sağlık, altyapı ve diğer alanlarda önemli atılımlar gerçekleştirmiş, Atatürk’ün belirlediği çağdaş uygarlığa ulaşma hedefi doğrultusunda kararlı bir şekilde ilerlemiştir. Milletimiz, Atatürk’ün ”En büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizin değerleri etrafında her geçen gün daha sıkı bir şekilde kenetlenmiş, bu değerli mirası daha da yükseltmek için gayret göstermiştir. Bu çabalar, bugün bizleri Cumhuriyetimizin kuruluş hedeflerine çok daha yaklaştırmıştır.

Ulusal birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesi olan Cumhuriyet, Türk Milletinin ve yurdunun bölünmez bütünlüğünün teminatı olmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün istiklal kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251