Buzağı fabrikası Kars'ta hayvancılık çalıştayı

Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası ve Kars Ticaret ve Sanayi Odası; Kars Valiliği, Serhat Kalkınma Ajansı ve Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesinin katkılarıyla bugün Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda 'Türkiye'nin Buzağı Fabrikası Kars’ta Bölgenin En Büyük Büyükbaş Hayvancılık Çalıştayı' düzenlendi. 

Buzağı fabrikası Kars'ta hayvancılık çalıştayı
banner200

Çalıştay hakkında açıklama yapan Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ercan Ödül, şunları kaydetti:

"Bilindiği üzere Doğu Anadolu Bölgesinin ekonomisi özellikle Büyükbaş Hayvan yetiştiriciliği üzerine kurulu. Uzun yıllardır Bölgedeki yetiştiricilerimiz ile biraraya gelen biz Veteriner Hekimler, Bölgemizdeki yetiştiricilerimizin yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerimizi kendilerine direkt aktarabildik fakat Bölge hayvancılığımızda katma değer yaratacak ve hatta hayvancılık ekonomimizi canlandıracak çapta bir bilgi alışverişinin yaşanacağı daha büyük ölçekli toplantılar ya da çalıştaylar uzun zamandır aklımızın bir köşesinde kurduğumuz bir hayaldi.

Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası olarak meslektaşlarımıza yönelik bir çok hizmetiçi eğitim programı düzenlemiş fakat Bölgemizde bulunan hayvan yetiştiricilerimize yönelik herhangi bir eğitim programı yapmamıştık. Uzun zamandır hayalini kurduğumuz yetiştiricilerimize yönelik olarak, 'Türkiyenin Buzağı Fabrikası Kars’ta Bölgenin En Büyük Büyükbaş Hayvancılık Çalıştayını' Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu ile birlikte düzenlemiş olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

İlimizde 30 yıldır hizmet veren Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesinden değerli akademisyen hocalarımızın davetimiz ile katılmayı kabul ettiği ve Bölgemiz Büyükbaş Hayvancılığında tespit ettikleri bazı sorunlara ve bu sorunlara ait çözüm önerilerini aktardıkları sözkonusu çalıştaya sadece Kars ilinden değil Bölgedeki tüm İllerden sivil toplum kuruluşları, birlikler, odalar ve yetiştiricilerin katılımını planladık.

Ülkemizin Büyükbaş hayvancılık sektöründe hizmet veren birçok firmasının da katıldığı ve yetiştiricilerimiz ile biraraya gelip ürün lansmanlarını yaptıkları bu çalıştayı biz Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası olarak Bölgemiz Büyükbaş Hayvancılığının bizce en önemli paydaşları olan akademi, kamu, sivil toplum kuruluşları ve yetiştiricilerimiz arasında oluşacak efektif ve uzun soluklu bir işbirliğinin ilk adımı olarak görüyoruz"

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2020, 16:41
YORUM EKLE

banner251