Büyükbaş hayvan sayısı 18 milyon oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), büyükbaş hayvan sayısını açıkladı. Hayvansal üretim istatistiklerine göre, haziran sonu itibarıyla büyükbaş hayvan sayısı 18 milyon 251 bin olarak belirlendi.

banner180
Büyükbaş hayvan sayısı 18 milyon oldu

Dünya'nın haberine göre, TÜİK'in haziran ayına ilişkin hayvansal üretim istatistiklerini açıkladı. Buna göre, büyükbaş hayvan sayısı haziran sonu itibarıyla 18 milyon 251 bin, küçükbaş hayvan sayısı 49 milyon 816 bin oldu. Söz konusu dönemde koyun sayısı 38 milyon 448 bin, keçi sayısı da 11 milyon 368 bin olarak tespit edildi.

Büyükbaş, küçükbaş hayvan sayıları doğrudan Tarım ve Orman Bakanlığı vasıtasıyla ilçe detayında İstatistiki Veri Ağı (İVA) sistemi aracılığıyla derleniyor. İVA, bakanlık bünyesinde kurulmuş bir veri giriş sistemi olup, bu sisteme veriler elektronik ortamda bakanlığın il ve ilçe teşkilatlarındaki sorumlu personel tarafından giriliyor.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abuzer kadayıf
Abuzer kadayıf - 3 gün Önce

Yalan yalan yarısı bile yok

Abuzerrrre cevap
Abuzerrrre cevap - 2 gün Önce

Emin ol sayı o civarda. Her hafta bir gemi geliyor. Kimse malını kestiremiyor. Verilen rakam normal

Uğur avsar
Uğur avsar - 1 gün Önce

İç piyasadan hayvan kesimi olmazsa tabi yüksek olur.piyasa berbat batırdılar bizleri

Vethek
Vethek - 21 saat Önce

Türkiye'deki hayvan sayısını kimse bilmez bilemez.kac yetiştirici ölen, kesilen, satılan hayvani bildiriyor.kac yetistirici kupesiz mezbahalar da hayvan kestiriyor. Bırakın hayvani Türkiye'de kaç bin dönüm buğday ekiliyor kimse bilmez. Çünkü kayıtlar hiç bir zaman gerçekle örtüşmüyor.

Hikmet Soylu
Hikmet Soylu - 12 saat Önce

Yedigimiz etleride canli hayvan olarak saydilar heralde . Zaten süt üretimide %10 düştü nasıl oldu da hayvan sayısı arttı . Hep palavra . Milleti kandırmaca . Yalnızca bu haber degil . Yok S400 aliyolarmis da bilmem neymis . Ülkenin ekonomisi yerlerde . Milletin zaaflarindan faydalanip insanlarin aklini oyaliyolar . Bizim saflar da inaniyo . Biraz akilli olun düşünün . Bu saflık devam ederse elimizde kalan şeyleri de kaydedeceğiz . Artik bi uyanın . Ayakta uyuyorsunuz hipnoz olmuş gibi asılsız haberlere inaniyorsunuz . Halbuki bunun arkasinda ne dümenler dönüyor ne çıkarcılar gizleniyor bilmiyorsunuz . Saf koyunlar olmak yerine kurnaz kurtlar olmalıyız .

banner151