Birinci sınıf tarım arazisi icradan satılık!

İzmir Ödemiş İcra Müdürlüğünün ilanına göre, birinci sınıf tarım arazisi icradan satılacak. 557 bin lira muhammen bedelle satışa çıkarılacak tarım arazisinin birinci satış günü 5 Mayıs saat 11:30'da Ödemiş Adliyesi Mezat salonunda yapılacak. 

Birinci sınıf tarım arazisi icradan satılık!
banner282

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : İzmir İl, Ödemiş İlçe, - Ada, 37 Parsel, KEÇİLİLER Mahalle/Köy, YUMRUTAŞ Mevkii, - Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın üzerinde şerh, beyan - ihtiyati haciz ve ipotek şerhleri bulunmaktadır. Dava konusu taşınmaz, Keçililer Mahallesi Yumrutaş Mevkiinde, 11.140,00 m2 yüzölçümüne sahip, düz ve düze yakın meyilli taban arazisi olup oldukça verimli alüvyal topraklardır. Organik maddeleri orta, kumlu - tınlı toprak yapısında, derinliği iyi, arazi kullanım kabiliyeti açısından 1.sınıf tarım arazisidir.

Tapu kayıtlarına tarla vasfı ile kayıtlı olup, vasfına uygun olarak kullanılmaktadır. Arazi üzerinde herhangi bir yapı mevcut değildir. Keşif günü itibariyle, arazi üzerinde herhangi bir tarımsal faaliyet gözlemlenmemiştir. Yusufdere - Ödemiş karayoluna bitişik 175 metre cephelidir. Mahalle yerleşimlerine yakın, Ödemiş ilçe merkezine yaklaşık 7 km mesafededir. Bu ve çevre arazilerden yılda iki ürün alınabilmektedir. Taşınmazın dava tarihi itibariyle değeri 37 parselin civarında yakın zamanlarda aynı özelliklere sahip arazi satışları olduğu için pazar değeri yöntemi kullanılarak arazinin kıymeti bulunmuştur. Satışa konu Taşınmaz İzmir İli Ödemiş ilçesi Keçililier ( Şirinköy) Mahallesi 37 sayılı parsel kullanım itibariyle tarla vasfında olup, dava tarihi itibariyle arazi değeri 557.000,00 (BEŞ YÜZ ELLİ YEDİ BİN TÜRK LİRASI) dir.

Adresi : Keçililer Mah. 37 Parsel, Yumrutaş Mevkii Ödemiş / İZMİR

Yüzölçümü : 11.140 m2

Arsa Payı : -

İmar Durumu : Tarla Vasfında

Kıymeti : 557.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 05/05/2020 günü 11:30 - 11:35 arası

2. Satış Günü : 09/06/2020 günü 11:30 - 11:35 arası

Satış Yeri : Ödemiş Adliyesi Mezat salonu İzmir/Ödemiş -

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 23:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Paramiliter Türk
Paramiliter Türk - 2 yıl Önce

her gün yüzlerce tarım arazisi gerek icra, gerek sulh hukuk mahkemeleri tarafından satışa çıkarılıyor. niye böyle bir haber yapıldı anlamadım. tarlanın reklamı iyi yapılmış. her halde normalde satılacağı fiyatın 2-3 katına satılır... bu sitede birilerine fayda sağlayacak haberler nasıl yapılıyor veya yakını eşi dostu olan istediği haberi burada yaptırabiliyor mu?

Nuray çoban
Nuray çoban - 2 yıl Önce

Burası sanki yola gitmiş bir arsami

banner151